Brazylijski podcast Wikimetal przeprowadził ostatnio wywiad z byłym perkusistą Pantery i aktualnym członkiem Hellyeah, Vinniem Paulem Abbottem. W wywiadzie Vinnie poruszył temat dotyczący szans na reunion Pantery i mówił o nadchodzącym wznowieniu wydania ,,Far Beyond Driven”. Całej rozmowę możecie przesłuchać poniżej, a my tłumaczymy jej najciekawsze fragmenty.

Muzyk po raz kolejny został zapytany o możliwość reaktywacji Pantery z Zakkiem Wylde, który miałby zastąpił tragicznie zmarłego „Dimebaga” Darrella. Vinnie Paul odpowiedział:

Chodzi o to, że oni nazywają to reunionem, a to oznacza zebranie wszystkich oryginalnych członków zespołu z powrotem. My nie możemy jednak przewrócić życia Dimebagowi, a był on wielką częścią Pantery. Nie chcę splamić i zniszczyć dziedzictwa, które pozostawił po sobie on i cały zespół. Mieliśmy wspólnie 14 niesamowitych lat, ale teraz jest czas dla każdego, aby iść dalej. Ja na pewno ruszyłem dalej z moim życiem. Nie żyję przeszłością. Chce żyć chwilą i tym, co nadejdzie jutro, kocham to, co robimy w Hellyeah. Na tym skupiam uwagę, to jest mój cel.

Vinnie mówił również na temat zbliżającej się reedycji albumu ,,Far Beyond Driven” i kilku innych wczesnych wydawnictw zespołu, które ukażą się w związku z 20-leciem wydania:

Koniec końców wytwórnia i tak zamierza to zrobić, nieważne czy weźmiemy w tym udział, czy nie. W związku z tym wszyscy dokładamy starań, aby znaleźć najlepszy materiał, jaki możemy tam wstawić, aby uczynić to szczególnie wyjątkową paczką dla fanów. Mieliśmy przecież najlepszych fanów na świecie.

Perkusista dodaje:

Tak jak powiedziałem, nie żyję przeszłością, więc nie jest tak, że siedzę przy tych nagraniach, słucham ich i nad nimi rozmyślam. Brałem udział przy remasteringu i to był prawdopodobnie pierwszy raz od 20 lat, odkąd usłyszałem ,,Far Beyond Driven”. I to mnie rozwaliło. To wciąż brzmi dla mnie tak samo świeżo, jak 20 lat temu. Myślę, że ten album był zdecydowanie na czele swoich czasów, a Pantera była zespołem wywołującym trzęsienie ziemi, który naprawdę wpłynął na wielu ludzi i zainspirował wiele innych kapel.

Vinnie Paul Abbott: ",,Far Beyond Driven" wciąż brzmi tak samo świeżo, jak 20 lat temu"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *