Jeff „Mantas” Dunn, Tony „Demolition Man” Dolan i Anthony „Abbadon” Bray – dawni członkowie Venom – założyli nową kapelę o jasno sugerującej ich rodowód nazwie, Venom Inc.  Na żywo grali będą klasyki swojej macierzystej grupy jak również zabiorą się w najbliższych miesiącach za własny materiał na debiutancki album.

venom inc.

Ktoś niewtajemniczony mógłby zapytać, czy utrzymają należny poziom? Po pierwsze: Mantas i Abaddon grali na większości albumów Venom aż do 2000 roku, a więc to esencja oryginalnego brzmienia grupy.

Po drugie: Mantas i Demolition Man (wokalista Venom z lat ’88-’93) od 2010r. grali razem jako Mpire of Evil z bratem Cronosa, Attonem, na perkusji, a gdy ten w 2012r. na dobre odszedł do Def-Con-One, do 2014r. działali z Markiem „JXN” Jascksonem (ex-Beyond The Grave). W sumie wydali 2 EP-ki i 2 pełne albumy. Świetne, wypada dodać.

Kto nie zna, niechaj posłucha:

2 mega-kawałeczki z 1. płyty:

Drugi album w całości:

Taki skład w ramach Venom działał w latach 1989-1992. Należy więc spodziewać się kontynuacji znanego już, old-schoolwego kierunku, tyle że pod bardzo rozpoznawalną nazwą i do tego z oryginalnym perkusistą. Niewykluczone, że ich kolejna płyta przebije nowe dokonania ich macierzystej grupy. Poniżej teaser z najbliższymi datami koncertów. Pomijając odległe kraje, panowie wraz z Vaderem we wrześniu i październiku grają na pełnej europejskiej trasie, w tym w Polsce:

8 września w Warszawie
9 września w Poznaniu
16 października w Krakowie

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *