Jutro (17.10.16) Venom Inc. dadzą kolejny koncert w Polsce. Wczoraj grali w Łódzkim Domu Kultury, jednak ich krakowski występ chwilowo stanął jednak pod znakiem zapytania z dość osobliwych powodów. Początkowo mieli wystąpić w Rotundzie, jednak po ekspertyzie technicznej z dniem 8 października centrum kultury zawiesiło działalność i zostało oddane do kapitalnego remontu. Organizatorzy chcieli zatem przenieść gig do słynnego klubu Kwadrat, lecz tam okazało się, że nie ma szans na występ, bo – jak donosi czytelnik – ksiądz im weryfikuje wszystkie koncerty. Podobna sytuacja miała rzekomo mieć miejsce już wcześniej w przypadku koncertu Braci Figot Fagot (którzy najwyraźniej „demoralizują młodzież”).

Sytuację w wywiadzie dla Soundrive potwierdził sam Tony „Demolition” Dolan, krytykując wpływ kościoła na takie decyzje:

Na najbliższej trasie nie możemy zagrać w Krakowie, ponieważ jeden z klubów został zamknięty, a gdzie indziej pojawił się ksiądz, który bardzo nie chce, żebyśmy się pojawili w jego mieście… To szaleństwo, napędzane przez religijne przekonania, a nie to, kim rzeczywiście jesteśmy. Nasza muzyka i nasz przekaz dotyczą wspólnoty oraz poczucia własnej tożsamości w jej wnętrzu.

Zespół ostatecznie zagra w Bielsku-Białej w klubie Rudeboy. Wcześniej zakupione bilety pozostały ważne, jednak z uwagi na zmianę miejsca chętni mogą je zwrócić w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu (do dnia imprezy).

Jak donoszą nam zespoły i organizatorzy, Kwadrat nie jest jedynym krakowskim klubem, który uskutecznia takie praktyki. Jeden z nich pisze:

Spotkałem się z czymś podobnym ostatnio w innym studenckim klubie [nazwa na prośbę tylko do informacji redakcji – red.] starając się o termin dla festiwalu. Czekaliśmy na zatwierdzenie przez zarząd terminu, ponieważ – jak powiedział nam manager – muszą zweryfikować, czy nie wystąpią zespoły o kontrowersyjnej treści. Przeżyłem dość spory szok, a jak się okazuje to nie jest odosobniony przypadek, co jest smutne przy kurczącej się scenie Krakowa.

xiondz

1 Comment Venom Inc. nie wystąpi w Krakowie, „ksiądz im weryfikuje wszystkie koncerty”

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *