Wielkimi krokami zbliżają się koncerty Venom Inc., czyli 2/3 oryginalnego składu brytyjskich praojców ekstremy w metalu.

Angole przyjeżdżają do Polski z imponującym orszakiem, który również warto obejrzeć.

venom-inc

Venom Inc
Dla wielu od tego zespołu wszystko się zaczęło. W 1979 roku Venom wysączył pierwsze krople jadu, które na zawsze odmieniły gitarową muzykę, a za sprawą albumu „Black Metal” z 1982 roku dali początek zupełnie nowemu gatunkowi. Venom Inc. to projekt tercetu, który współtworzył najważniejsze albumy Venom. Mantas oraz Abaddon nagrywali między innymi „Welcome to Hell”, „Black Metal” czy „Possessed”, z kolei talenty Demolition Mana słychać na „Prime Evil” i „Temples of Ice”. Podczas koncertów grupa wykonuje klasyczne utwory, a także kawałki premierowe.

 

Vital Remains
Pod koniec lat 80. Vital Remains było jedną z najbardziej cenionych kapel amerykańskiego podziemia deathmetalowego. Ich pierwsze demo rozeszło się w nakładzie pięciuset sztuk w zaledwie dwa tygodnie, a dzięki drugiej demówce usłyszała o nich Europa, w tym włodarze francuskiej wytwórni Thrash Records, dla której niedługo później nagrali debiutancki album. Przez kolejne lata zespół budował silną pozycję, pozostając zawsze nieco na uboczu. Przez niemal sześć lat głosem zespołu był Glen Benton, lider Deicide, a ostatnio zrobiło się o nich głośno w 2015 roku, gdy policjant i fan odśpiewał wraz z zespołem „Let the Killing Begin”, pozostając w pełnym umundurowaniu. Niestety zakończyło się to dla niego utratą pracy…

 

Mortuary Drape
Żywa legenda włoskiego ekstremalnego grania i pierwszy black metalowy zespół w historii tamtejszej sceny. W tym roku obchodzą trzydziestolecie działalności, ale nawet na chwilę nie spuścili z tonu. Chociaż poza rodzimym krajem nie osiągnęli dużego sukcesu, recenzenci z wielu krajów cenią ich surowe, archaiczne brzmienie.

 

NervoChaos Official Page
Połączenie death metalu z hardcorem rodem z Brazylii oraz z dwudziestoletnim stażem. Poza granicami swojej ojczyzny niewielu o nich słyszało, u siebie mają natomiast status legendy podziemia.

 

Desecrator
Thrash metalowa nowa siła wprost z Australii. Zadebiutowali w 2011 roku, ale za sprawą intensywnego koncertowania zdążyli zyskać wielu fanów na całym globie. Na koncie mają dwie EPki i debiutanckiego długograja… koncertowego!

 

Dodatkowym supportem w Łodzi będzie Triagonal, nowy zespół Remo Mielczarka (ex-Sacriversum).

 

15 października (sobota)  ŁDK Łódź.

16 października (niedziela) B90 Gdańsk (bilety 90/100)

17 października (poniedziałek) Rude Boy Bielsko-Biała


Ceny biletów na Łódź i Bielsko-Białą: 75 zł przedsprzedaż, 90 zł  w dniu koncertu.
Bilety na Ticketpro: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1926639-venom-inc.html

 

Jeszcze dziś na naszym Facebooku konkurs, w którym wygrać będzie można wejściówki na imprezy w Łodzi i Bielsku-Białej.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *