Na oficjalnym profilu YouTube wytwórni Nuclear Blast Records, udostępniono pierwszą część serii Track-by-Track, w której frontman Vadera, Piotr Wiwczarek opowiada o tym jak powstawały poszczególne kawałki nadchodzącej płyty „Tibi Et Igni”.

Peter o kawałku ‚Go To Hell’:

‚Go To Hell’ to pierwszy, otwierający album „Tibi Et Igni” kawałek. Był on również jako pierwszy skomponowany. To utwór Spidera, stworzony podczas trasy, gdzieś w lecie zeszłego roku. To typowy kawałek Vadera, szybszy, coraz szybszy i definitywnie jednym z szybszych utworów na tej płycie.

Tekst mówi o potędze ognia, lecz prawdziwa stojąca za nim stojąca opowiada o naturalnej mocy Ziemi i ludzi próbujących kopać w niej coraz głębiej, przekraczając pewne linie. Ziemia odpowiada na to trzęsieniami ziemi, wybuchami wulkanów, falami tsunami, które są niewielkimi dreszczami dla siebie samej, a katastrofą dla ludzkości. Ludzkość musi zapłacić tysiącami, setkami tysięcy, o ile nie milionami ofiar za próbę pozyskania większej ilości zasobów z Serca Ziemi, która jest przecież naszą planetą.

O kawałku ‚Where Angels Weep’:

Drugi kawałek jest prawdopodobnie najszybszym na albumie i nazywa się ‚Where Angels Weep’. Ten utwór jest o wojnie w niebie, wojnie pomiędzy Światłem i Cieniem, wojnie pomiędzy Dobrem i Złem. Kawałek ten mówi o nie kończącej się wojnie pomiędzy antagonizmami. Możemy go też postrzegać jako symboliczny utwór, opowiadający o czymkolwiek istniejącym na Ziemi i jakimkolwiek aspekcie obecnym w naszym życiu.

Tekst został napisany przez Haliego i jest to jeden z dwóch kawałków w których tworzył słowa. Zadecydowaliśmy też, by to nagranie było w nieco odmiennej wersji niż tej z EP-ki ‚Go To Hell’. To kawałek napisany przeze mnie i pierwszy skomponowany już z myślą o nowym albumie.

www.youtube.com/watch?v=fo6cRQYU8-Q&feature=youtu.be

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *