Czołowi obecnie przedstawiciele szwedzkiego death metalu, zespół Unleashed planuje wydać nowy album. Na oficjalnym profilu grupy ogłoszono, że jego premiera przewidziana jest na wiosnę 2015 roku.

Poprzednie dwie płyty grupy były tematycznie połączone ze sobą i stanowiły niejako pewną historię. Wydany w 2012 roku „Odalheim” kontynuował osadzoną w realiach nordyckiej mitologii opowieść rozpoczętą na „As Yggdrasil Tembelnes”:

Po tym jak potężne drzewo Yggdrasil runęło, obwieszczając koniec ówczesnego świata, nadciągnęła zwana Fimbul zima, której następstwem były 3 lata ciemności i chłodu. W tym czasie Matka Natura postanowiła odebrać to, co jej się należało. To był koniec takiego życia, jakie dotychczas znaliśmy. Odnaleźli się jednak ocaleni wojownicy, którzy postanowili zbudować nowy świat na prochach dawnego. W tym właśnie momencie zaczyna się historia z albumu „Odalheim”.

Czy mająca datę premiery w 2015 roku nowa, dwunasta już płyta Unleashed będzie kontynuacją tej opowieści? To całkiem możliwe.

Unleashed planuje wydać nowy album w 2015 roku

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *