Tymon Tymański to jeden z naszych ulubionych polskich muzyków. Za Miłość, za Kury, za Tranzystorów, za Polskie Gówno i kilka innych projektów, przez które uznać go można za jedną z najciekawszych postaci muzycznego show businessu. Dlatego z wielką radością przyjmujemy wieści, że Tymon zastąpił Piotra Połacia na stanowisku wokalisty Speculum – nie myśleliśmy, że znajdą godnego następcę, ale teraz obaw już nie mamy.

O nowej płycie „Gdzie Jest Twoje Królestwo” wiecie już zapewne z naszego wywiadu z byłym wokalistą tej grupy – Piotrem Połaciem. Teraz to już oficjalne – album ukaże się 6 listopada.

Tak o nowym dziele Speculum mówi dla Metal Mind Productions, Badhead, perkusista formacji:

„Gdzie jest twoje królestwo” wydaje się być dojrzalsze i poważniejsze niż jego poprzednik. Dziesięć rockowych i, co mnie zdziwiło, czasem smutnych kawałków idealnie pasuje do zmian, jakie zaszły wewnątrz kapeli. Nie ma z nami już Brata Figo, a jest Tymon Tymański. Dla mnie osobiście jest to wyjątkowy album i wiem, że będzie super!”

Kiwi:

„Dwójeczka Speculum prawie gotowa. Żeby jakoś uniknąć tzw. syndromu drugiej płyty, postanowiliśmy tym razem podejść do tematu inaczej niż na debiucie. Ci, którzy znają nas z „Brak CD”, mogą być dość zaskoczeni. Nie zniknęła natomiast typowa dla Speculum spontaniczność. Piosenki powstały bardzo szybko i sprawnie i jest w nich coś bardzo naszego i to jest super!”.

Dr. Yry:

„Jak zwykle z braku czasu pracowaliśmy dość szybko, ale wyszło nam to na zdrowie. Poza tym każdy z nas jest taką kopalnią pomysłów (poza Monterem), że moglibyśmy nagrywać płytę co miesiąc, a nawet co kwartał. Bardzo się cieszę ze współpracy z Tymonem, gdyż nigdy wcześniej nie udało nam się nic wspólnie zrobić. Między nami jest masa dobrej, wspólnej energii i będzie bardzo elegancko.”

spekulum

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *