W wywiadzie dla Spinner.com Tori Amos stwierdziła, że nie dziwi jej, że gwiazda wrestlingu, Mick Foley, jest fanem jej twórczości, bo jak mówi – emocje w jej utworach są silniejsze niż cokolwiek prezentowanego przez najcięższe zespoły.

Tori Amos:

Czasami nie wiesz, jak muzyka wpłynie na ludzi. Ja to akceptuję, ponieważ nie wydaje mi się, że tylko dlatego, że mówię o uczuciowych sprawach to nie jest [zarazem] skurwysyńskie. Stanę obok najcięższych kurwa heavy metalowych kapel na każdej scenie na świecie i ich zdejmę, sama, samodzielnie. Garda opuszczona, zobaczymy kto da radę. Zobaczmy, kto da radę!

Rozwalę ich mając 48 lat. I oni wiedzą, żę tak będzie. Albowiem emocja posiada siłę, której metalowcy wiedzą, że nie można tknąć. Szaleństwo nie może ruszyć duszy. Ona wygra za każdym kurwa razem.

W 2001r. dobitnie pokazała, o co jej chodzi, coverując skomentowany następnie przez Kerry’ego Kinga cover ‚Raining Blood’:

Kerry King:

Zajęło mi półtorej minuty, żeby znaleźć taki punkt w utworze, w którym wiedziałem, gdzie ona jest. Jest taki dziwny. Gdyby nigdy nam nie powiedziała, nigdy byśmy nie wiedzieli. Mógłbyś to nam zagrać i zapytalibyśmy, ‚Co to jest?’ Jakąś minutę i pół w utwór usłyszałem jeden wers i pomyślałem, ‚Już wiem gdzie jest!’

Tori Amos rzuca wyzwanie metalowcom + niezwykły cover Slayera

4 Komentarze Tori Amos rzuca wyzwanie metalowcom + niezwykły cover Slayera

  1. trololo

    co to ma byc :D rownie dobrze bieber moglby nagrac cover i bylby to ten sam poziom. zacytuje: „Albowiem emocja posiada siłę”. ze co posiada sile? ja tu widze samo stekanie i jakies brzdeki fortepianu czy co to tam jest. ehh, koniec swiata

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *