Black Sabbath zakończyło swoją działalność muzyczną prawie dwa lata temu, ale jego lider, Tony Iommi, nie odcina się od przeszłości. Muzyk od dawna wspominał o chęci odświeżenia brzmienia wydanego w 1995 roku albumu „Forbidden”, ostatniego nagranego z Tonym Martinem jako wokalistą, jednakże dopiero teraz fani otrzymali konkrety w tej sprawie: Iommi za pośrednictwem Facebooka ogłosił, iż prace nad reedycją płyty już trwają.

W następnym roku ukaże się „Forbidden”, które Mike Exeter i ja właśnie remiksujemy. Ciekawie jest rozbierać ją na czynniki i przynajmniej próbować nadać jej większe natężenie dźwięku, takie jak powinno być. Wiem, że Cozy [Powell] nigdy nie był zadowolony ze swojego brzmienia perkusji, żaden z nas nie był usatysfakcjonowany z brzmienia tej płyty, więc mam nadzieję, że teraz będzie brzmiał on lepiej.

„Forbidden” powszechnie uznawane jest za jeden z najgorszych albumów Black Sabbath. Oprócz brzmienia, fanom nie spodobał się między innymi gościnny wokal rapera Ice-T, który usłyszeć można w utworze „The Illusion Of Power”. Krążek jest od lat niedostępny w sklepach, podobnie jak pozostałe płyty z ery Tony’ego Martina, z wyjątkiem „The Eternal Idol”.

Wspomniany przez Iommiego Mike Exeter to znany inżynier dźwięku, który może pochwalić się pracą nad między innymi „Firepower” Judas Priest, „Guns In The Ghetto” UB40, czy „13” Black Sabbath.

Wishing everyone a very Merry Christmas and a Happy New Year. — Tony

Posted by Tony Iommi on Saturday, 29 December 2018

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *