Tony Iommi zwrócił się do prezydenta Indonezji, Joko Widodo, by ten darował życie dwóm Australijczykom, którzy zostali skazani na karę śmierci w 2006r. za próbę przemycenia heroiny poza granice Indonezji, gdzie prawo najsurowiej karze przestępstwa narkotykowe. Tony liczy na szczególne względy przy rozpatrywaniu swej prośby z uwagi na fakt, iż Widodo znany jest ze swojego zamiłowania do heavy metalu (zwłaszcza do Metalliki, Megadeth, Lamb of God i Napalm Death – parę lat temu otrzymał od Roberta Trujillo podpisaną gitarę basową, o czym pisaliśmy na DeathMagnetic.pl).

Poniżej treść listu, jaki australijscy oficjele dostarczyli indonezyjskiemu władcy do jego siedziby w Dżakarcie:

Do Prezydenta Indonezji,

3 marca 2015,

Wasza ekscelencjo,

Zwracam się z prośbą o przyznanie ułaskawienia Andrew Chanowi i Myuranowi Sukumaranowi.

Rozumiem i szanuję Pańskie wysiłki na polu zwalczania narkotyków w Indonezji, jest to coś, z czym wszystkie kraje muszą sobie poradzić.

W istocie znam z pierwszej ręki negatywne konsekwencje narkotyków w życiu ludzi i ich rodzin. To dlatego rozumiem Pańskie silne przekonania w tej materii. Indonezyjski system więzienny osiągnął wielki sukces w przemianie Andrew i Myurana.

Z wracam się do Pana jako do człowieka przebaczającego, by zwrócił uwagę na ich przemianę. Są teraz zresocjalizowanymi ludźmi, którzy czynią pozytywną zmianę w życiu swoim i swych współwięźniów.

Zmienieli się tak bardzo, że należy przypisać tu wielką zasługę indonezyjskim władzą. Z tego powodu, proszę o wstrzymanie egzekucji Andrew i Myurana.

Proszę pozwolić im na odbycie kary dożywotniego pozbawienia wolności, podczas której przyczynią się dla dobra Indonezji i będą rekompensowali błędy swojej przeszłości. Żywię nadzieję, że Wasza Wysokość rozważy tę osobistą prośbę.

Z poważaniem,
Tony Iommmi,
Gitarzysta Black Sabbath

Podobny list do prezydendta Widodo wystosował wcześniej także Mark „Barney” Greenway z Napalm Death.

tony iommi letter joko widodo

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *