W listopadzie gitarzysta Black Sabbat, Tony Iommi otrzymał honorowy tytuł doktora na Uniwersytecie Coventry, a w tym tygodniu mianowany został profesorem muzyki (ang. Visiting Professor of Music). Swoją rolę Iommi traktuje bardzo poważnie, zdążył już przejść się po uniwersyteckim kampusie i odpowiedzieć na pytania zadawane przez studentów i kolegów profesorów.

Dr. Geoff Willcocks pełniący na Uniwersytecie Coventry funkcję dyrektora katedry Arts And Culture jest pod wrażeniem gitarzysty Black Sabbath:

Oglądać Tony’ego rozmawiającego ze studentami to sama przyjemność. Jest on niesamowicie otwarty we wszystkich sprawach związanych z jego pracą jako muzyka. Dodatkowo, bez wątpienia jest on ikoną rocka i inspiracją dla wielu ludzi na całym świecie. To wspaniałe mieć tak ważną i szanowaną, międzynarodową postać w naszym gronie.

Dr. Sara Reed – Head Of Department For Performing Arts dodaje:

To ogromy zaszczyt pracować z Tonym. Jego bogate doświadczenie i wiedza muzyczna będą niezmiernie wartościowe dla naszych studentów.  Uczyć się od tak utalentowanego muzyka to niewątpliwie fantastyczna okazja.

Tony Iommi powróci do Coventry w sierpniu by wykładać muzykę i kompozycję. How cool is that?

Tony Iommi (Black Sabbath) będzie wykładał na uczelni

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *