W ostatnim czasie Slayer zasypuje nas dużą ilością fotografii ze studia, co oznacza tylko jedno – zespół pracuje nad najnowszą płytą, która ma się ukazać na początku 2015 roku. Thrash metalowcy pracują z Terrym Datem, który nagrywał już wcześniej z zespołem – chodzi o kawałek ,Implode’, który ukazał się w tym roku.

W niedawnym wywiadzie dla SiriusXM Araya wypowiadał się o nadchodzącym krążku. Najciekawsze wypowiedzi wokalisty Slayera tłumaczymy poniżej:

Stary, właśnie rozpoczęliśmy. Nagrywamy w tej chwili ścieżki perkusji, ale tak, już zaczęliśmy. Powiedziałbym, że mamy już za sobą 2 tygodnie pracy nad tym materiałem.

Zapytany o to, od kiedy Slayer pracuje nad materiałem na nową płytę, Tom odpowiedział:

Są tam rzeczy, nad którymi Kerry pracował przez ostatnie 2 lata. Proces pisania nowego albumu zaczęliśmy kilka lat temu – 3 albo 4 lata – więc to był długi okres. To coś, nad czym pracowaliśmy przez dłuższy czas. Tak więc duża część tych numerów istnieje już od jakiegoś czasu, a teraz staramy się jakoś je poukładać i zrobić tak, żeby to było dobre.

Araya mówił też o współpracy z nowym producentem, Terrym Datem:

On jest niesamowity. To naprawdę dobry producent. Właśnie ukończyliśmy jeden z utworów, poskładaliśmy wszystko w 5 dni – weszliśmy, nagraliśmy to, każdy z nas nagrał swoje partie, a potem Terry to wszystko zmiksował. Zauważyliśmy, że to jest cholernie ciężkie. To brzmi niesamowicie i naprawdę, kurwa, ciężko.”

Tom Araya o nowej płycie Slayera: "To brzmi naprawdę, kurwa, ciężko"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *