Ghost niedawno zakończył letnią trasę koncertową, ale zespół nie próżnuje i już dziewiątego września w angielskim Royal Albert Hall rozpocznie kolejną – A Pale Tour Named Death, która będzie kolejnym etapem promocji ostatniego albumu grupy, Prequelle”

 

Ghost z koncertów w małych klubach do grania w wielkich halach awansował niesamowicie szybko. W wywiadzie z Loudwire, lider i autor konceptu zespołu, Tobias Forge (w zespole występujący obecnie jako Cardinal Copia), tłumaczy co dawno temu zainspirowało go do grania spektakularnych tras koncertowych.

 

Jednym z moich pierwszych źródeł inspiracji do bycia muzykiem grającym trasy koncertowe po arenach było uważne i histeryczne zgłębianie bookletu do „Live After Death”. To był mój wyznacznik w rozumieniu „Tak wygląda trasa”. Oto, jak wiele koncertów grasz. To może wyjaśnić Ci, dlaczego koncertowaliśmy tak dużo, tego się nauczyłem. To jeden z powodów, dlaczego zawsze chciałem być muzykiem i być w trasie, ponieważ czytałem o tym. Siedziałem z atlasem, z książką map i śledziłem trasę oraz obserwowałem, gdzie zmierzali i och, mieli dzień wolny w Saginaw. Wtedy nie miałem internetu, więc nie wiedziałem, czym było Saginaw, nie miałem punktu odniesienia, ale wiedziałem, że Iron Maiden prawdopodobnie mieli tam dzień przerwy w 1985.

Forge miał okazję poznać swoich idoli. Rok temu Ghost przyjął rolę bycia supportem na całym amerykańskim odcinku trasy Iron Maiden, którzy wówczas promowali swój ostatni studyjny album, „The Book Of Souls”, a wcześniej grał przed nimi pojedyczne koncerty – jak choćby ten w Poznaniu w 2014 roku. Szwedzki muzyk dobrze ocenia swoją znajomość z legendami heavy metalu.

Szybko przechodząc do roku 2010, 2011, 2012 czy jakoś tak, zaczęliśmy jeździć z nimi w trasy. Jesteśmy za tą ich słynną scenografią. I „Wow, to ta lalka Eddie” oraz „Tam jest ta kurtyna”. Potem poznałem chłopaków. Steve i wielu z ich załogi są moimi dobrymi kumplami, a my nawet mamy kilka osób w załodze, które albo pracowały z nimi, albo robią to w obu grupach. […] Byli niesamowicie ważni dla całego mojego pragnienia bycia tutaj i powodem, dla którego dostałem się w moje obecne miejsce.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *