Tim Lambesis, frontman As I Lay Dying, od 2014r. odbywa wyrok 6 lat pozbawienia wolności za nieudaną próbę zlecenia zabójstwa swojej żony. Odsiadka to jednak nie koniec jego problemów.

Złożył on pozew przeciwko zespołowi medycznemu, który nie dostarczał mu przepisanych lekarstw przez 2 miesiące, w ciągu których oczekiwał na uwięzienie, w wyniku czego rozwinęła się u niego ginekomastia (przerost sutka u mężczyzn). Lambesis – wcześniej maniak siłowni na potęgę zażywający sterydy – cierpiał przez ich odstawienie na problemy hormonalne, w zw. z czym otrzymał receptę na Anastrozol – niesteroidalny lek hamujący wytwarzanie estrogenów.

Receptę przekazał pielęgniarce, ta jednak nie przekazała jej dalej lekarzowi. Gdy udał się do niego osobiście, miał wg swej relacji zostać wyśmiany i odprawiony słowami, „Nic mnie nie obchodzą twoje cycki”. Dopiero inny lekarz w trakcie wizytacji potraktował go po ludzku, zdiagnozował, wystawił nową receptę i z miejsca dostarczył lek. Minęło jednak dość czasu, by zaburzenia zdążyły się rozwinąć.

Suma summarum w swoim pozwie Tim domagał się $500 000 ogólnego odszkodowania (za zniekształcenie ciała) i nie bagatela $35 000 000 odszkodowania karnego. Jak uzasadnia:

Jestem wykonawcą scenicznym z zawodu, wiele zależy od wizualnej stymulacji percepcji publiczności, tzn. jako frontman znanego zespołu rockowego mój dalszy sukces uzależniony jest od prezentowania korzystnego imidżu fizycznego. Teraz, z uwagi na te szpetne piersi, moja kariera bez wątpienia dozna finansowego uszczerbku.

Dlatego domagam się kompensacji: rekompensaty za koszty medyczne operacji potrzebnych do przywrócenia moich piersi do normalnego, męskiego stanu; rekompensaty za psychoterapię, tj. leczenie mentalnej traumy, w tym ekstremalnego zdenerwowania, poważnej depresji, mentalnego cierpienia i emocjonalnego stresu, które wciąż odczuwam przez zaniechanie i celową obojętność wobec moich poważnych potrzeb medycznych (…); rekompensaty za utratę zarobków jako wykonawca sceniczny, tj. straty pieniężne i niekorzystne skutki, które moje szpetne piersi wywołały na moim znakomitym, niesamowicie atrakcyjnym i wysoce zyskownym imidżu związanym z imponującą posturą. Nawet moje komponowanie zostało zasadniczo nadszarpnięte, jako że gitara ociera się o moje wrażliwe sutki, co rozprasza moją uwagę przerywając konstruktywną pracę.

Sąd odrzucił drugie (większe) roszczenie, ale przychylił się do wniosku ogólnego i proces ws. odmowy leczenia zaplanowano na 8 sierpnia 2017 r. Lambesis ma więc szansę uzyskać do $0,5 miliona odszkodowania.

tim lambesis as i lay dying

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *