Jak donosi stacja NBC San Diego, wokalista kapeli As I Lay Dying, Tim Lambesis, przyznał się do swojej roli w wynajęciu płatnego mordercy do zabójstwa żony.

Mający 32 lata Tim zmienił swoje zeznania we wtorek (25 luty 2014 r.), potwierdzając, że wynajął płatnego zabójcę do morderstwa żony z którą pozostaje w separacji.

Radio.com natomiast ujawnia, że adwokat Tima Lambesisa zawarł porozumienie z prokuratorem, co oznacza, że sędzia ma swobodę w wydaniu wyroku, proporcjonalnie do winy oskarżonego. Frontmanowi As I Lay Dying grozi maksymalnie 9 lat więzienia stanowego z możliwością zwolnienia warunkowego po 4 latach.

Tim Lambesis został zwolniony z aresztu wpłacając kaucję 2 milionów dolarów w maju 2013 r. i pozostanie na wolności (dozorowany nadajnikiem GPS), aż do prawomocnego wyroku który ma wydać sędzia Carlosa Armora. Odczytanie wyroku zaplanowano na 2 maja 2014 roku.

Prokurator twierdzi, że wokalista dwukrotnie napomknął o zabójstwie żony znajomemu z siłowni. Następnie podejrzany spotkał się z prywatnym detektywem znanym jako „Red”, wręczając agentowi kopertę zawierającą 1000 dolarów w gotówce, fotografię żony artysty i kod do bramy wejściowej. Ponadto podał śledczemu terminy, w których zajmował się trójką adoptowanych przez małżeństwo dzieci, by uwiarygodnić swoje alibi.

Detektyw podający się za płatnego zabójcę zeznał, że Tim Lambesis powiedział:

Żeby było jasne, żebyś wiedział, chcę żeby była martwa.

Śledztwo zostało wszczęte po tym jak 23 kwietnia 2013 roku frontman As I Lay Dying uczęszczający do siłowni Pure Fitness przyznał się znajomemu do pomysłu zabójstwa żony, tłumacząc to szeregiem problemów z widywaniem trójki swoich adoptowanych dzieci.

Prowadzący sprawę oficer policji o pobudkach kierujących Timem:

(Lambesis powiedział, że) nie można mu było odwiedzać swoich dzieci, nie można mu było widzieć swoich dzieci, nie mógł zabrać swoich dzieci na wycieczkę poza granice stanu i to go zdenerwowało, podobnie jak fakt, że większą cześć dochodów- ponad 60 procent- miała otrzymywać jego żona (na podstawie orzeczenia rozwodowego).

Adwokat metalcore’owca, twierdzi, że powodem zachowania Lambesisa była „kultura siłowniana”, która doprowadziła do zmian w jego fizjologii i psychice. Tim miał obsesję na punkcie bodybuildingu, która sprawiła, że w krótkim czasie z 77 kg przybrał na masie do 99 kg używając w tym celu również sterydów. Według obrońcy to miało spowodować drażliwość i niepoczytalność oskarżonego.

 

Tim Lambesis (As I Lay Dying) przyznaje się do planowania zabójstwa żony

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *