30 kwietnia 2018 r. zmarł Tim Calvert. Miał 52 lata.

Jak powiedziała jego siostra, życie zawiera się w myślniku pomiędzy datą urodzin i śmierci, a on wykorzystał je w pełni. Znany, neoklasyczny gitarzysta thrashowy / progresywny, ale i kapitan linii lotniczych United, podróżnik, kolekcjoner i znawca zagadnień z zakresu awiacji z czasów II wojny światowej. Od pewnego czasu w tajemnicy przed światem zewnętrznym zmagał się z agresywną postacią stwardnienia zanikowego bocznego (ALS). Wczoraj, w wyniku komplikacji chorobowych, walkę tę przegrał.

Jako muzyk znany przede wszystkim z wydanych w latach 90. trzech albumów Forbidden – Twisted Into Form, Distortion i Green – które w dużej mierze pomógł napisać, wnosząc doń swój rozpoznawalny, mroczny i nastrojowy styl. Po rozpadzie Forbidden zastąpił Pata O’Briana u boku Jeffa Loomisa w Nevermore na zaproszenie zespołu, pisząc i nagrywając z grupą słynne Dreaming Neon Black z 1999 r. Po zakończeniu trasy promującej album postanowił zdobyć potrzebne wykształcenie i zostać pilotem na pełen etat.

tim calvert

Rodzina oraz koledzy po fachu złożyli mu hołd w sieci:

Beyond sorrow. We just found out Tim Calvert has passed. Some have known he was battling an aggressive form of ALS for a…

Posted by Craig Locicero on Monday, 30 April 2018

The great Tim Calvert passed away quietly this morning with his family present. It’s so like Tim to request we keep it…

Posted by Matt Camacho on Monday, 30 April 2018

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *