Perkusista Tim Alexander, długotrwały członek Primus i kluczowy uczestnik projektu Maynarda Jamesa Keenana Puscifer, dostał zawału serca i czeka na operację na otwartym sercu, która odbędzie się na początku przyszłego tygodnia.

Alexander jest obecnie perkusistą Primus, a wcześniej był członkiem tego zespołu w latach 1988-1996 oraz 2003-2009. W 2013 roku ponownie dołączył do zespołu prowadzonego przez Les Claypoola. Alexander grał na perkusji na siedmiu albumach Primusa, w tym dwóch, które odniosły największy sukces – „Sailing the Seas of Cheese” z 1991 roku i „Pork Soda” z 1993.

Dodatkowo, Aleksander zaangażował się w dwa albumy studyjne i jedną epkę projektu Puscifer oraz grał na perkusji w przeboju supergrupy A Perfect Circle ‚The Hollow’.

Les Claypool na facebookowym profilu Prius dodał taką informację:

Cześć wszystkim,

Jak część z Was już wie, nasz przyjaciel i świetny perkusista Tim „Herb” Alexander będzie miał założone bajpasy by usunąć niedrożność z tętnicy blisko serca. To silny, herkulesowy gość i mamy nadzieję, że w mgnieniu oka wróci do nas, jednak w grę wchodzi chirurgiczne przedsięwzięcie więc chcemy się upewnić, że będzie miał on za sobą najlepszą energię. Niech każdy z nas wrzuci monetę do najbliższej fontanny, pomyśli życzenie gdy pojawi się pierwsza gwiazdka na niebie i zdmuchnie świeczki na urodzinowym torcie z myślą o nim, módlmy się do któregokolwiek bóstwa wydaje nam się to odpowiednie i ogólnie wysyłajmy dobre myśli w jego stronę, byśmy już niedługo, po raz kolejny, mogli doświadczyć wspaniałości perkusyjnego rytmu potężnego Tima Alexandra.

Les Claypool

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *