W wywiadzie dla pakistańskiego Shor Bazaar Artist Management wokalista Testament Chuck Billy, ponownie przyznał, że chciałby na nowym albumie swojego zespołu powtórzyć brzmienie oraz sukces albumu „The Gathering” z 1999 roku. Frontman pierwszy raz wspomniał o podobieństwie nowego krążka do „The Gathering” we wcześniejszym wywiadzie, przy okazji Revolver Golden Awards

Chuck Billy zapytany o postępy nad nowym albumem Testament odpowiedział:

Cóż, teraz nad nim pracujemy i choć nigdy nie można być czegoś pewnym, aż to nie zostanie ukończone, to rozmawialiśmy już o tym, jak chcielibyśmy, by on brzmiał. I myślałem o „The Gathering”, boThe Gathering” był dla mnie punktem zwrotnym w nagraniach dla naszej kapeli. Sądzę, że naprawdę odnaleźliśmy w nim nasz styl i nasze własne miejsce oraz stworzyliśmy kawałki, które według mnie przetrwają próbę czasu.

Myślę, że uzyskaliśmy to dzięki temu, iż zaczęliśmy eksperymentować z blastami i różnymi stylami kostkowania oraz grania na gitarze rytmicznej, co było dla nas czymś odmiennym. Bardzo spodobało mi się to, gdzie za sprawą tych zmian dotarliśmy, więc mamy nadzieję, że tam właśnie też się znajdziemy, gdy skończymy i to jest właśnie to w co będziemy celowali.

Całości wywiadu możecie posłuchać poniżej.

Testament: Chuck Billy chciałby, by nowy album brzmiał jak "The Gathering"

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *