Wokalista Aerosmith Steven Tyler zapowiada, że pierwsze miesiące przyszłego roku spędzi na pracy nad solowym albumem. O swoich planach mówił w piątek 3 października podczas wywiadu w którym odpowiadał na pytania zadawane przez fanów z Twittera.

Styczeń, luty, marzec i kwiecień spędzę w Nashville pisząc i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wiecie, tworzenie albumu jest jak poszukiwanie złota. Na początku trzeba przebrnąć przez dużą ilość piachu i brudu aż trafi się mała bryłka złota nad którą zacznie się pracować. Wiecie, że zawsze tworzę od tyłu? ‚Living On The Edge’ – dlaczego? albo ‚Janie’s Got a Gun’ – dlaczego? Kim jest Janie? Wtedy to zaczyna grać, a wy wypełniacie luki.

Dorastałem przy muzyce Everly Brothers […] i jest część mnie, która po prostu kocha muzykę country. Nie jestem pewien który rodzaj country dokładnie, ale wszyscy, którzy wiedzą kim jest Everly Brother będą wiedzieli o co mi chodzi – ten rodzaj melodii, który jest po prostu świetny.

W zeszłym roku Tyler zapewniał, że jego plany wydania solowego albumu nie powinny martwić fanów Aerosmith:

Chcę zrobić solowy album bo wydaje mi się to zakręcone, na przykład napisać kawałek z Johnnym Deppem. Myślę, że ukończenie utworów, które zacząłem pisać pięć lat temu będzie zabawne. To mnie pasjonuje. Ale, nie, zespół się nie rozpada. To, że powstanie mój solowy album nie oznacza, że zespół nie pracuje nad nową płytą. 

Swój pierwszy solowy kawałek zatytułowany „(It) Feels So Good” Tyler wykonał w maju 2011 roku w programie American Idol.

www.youtube.com/watch?v=BM39ya_-XQM

Steven Tyler (Aerosmith) o pracy nad swoim solowym albumem

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *