Znany wszystkim basista Iron Maiden, Steve Harris, planuje letnie koncerty ze swoim pobocznym projektem – British Lion. Zespół zagra 10 występów w ramach tegorocznej trasy po Europie. Pierwszy koncert będzie miał miejsce 8 lipca w brytyjskim mieście Norwich, a ostatni odbędzie się podczas corocznego festiwalu International Motorcycle Convention w portugalskim Moto Clube De Faro 19 lipca. Steve komentuje:

Jak wielu fanów zapewne wie, łączą mnie silne więzi z portugalskim Moto Clube poprzez naszego wspólnego przyjaciela, Manu DaSilvę, który niestety już od nas odszedł. Przez wiele lat prowadził on Bar Eddiego w Santa Barbara de Nexe, w pobliżu Faro. Po prawdzie, pierwszy występ British Lion zagraliśmy właśnie w tym klubie!
Gdy zaprosili nas w tym roku, abyśmy zagrali na tym samym festiwalu, na którym Maiden grało w 2011 roku, ku pamięci Manu, jako headliner, zapewniło nam to świetną okazję aby wpleść w harmonogram kilka występów przed naszym ostatnim przystankiem w Faro.
Ponownie zagramy w klubach, tak jak robiliśmy to w zeszłym roku, ponieważ wszyscy kochamy atmosferę i intymność wynikającą z bliższego kontaktu z fanami.
Pomimo, że chcielibyśmy odwiedzić więcej miast i krajów podczas tej trasy, to nie jest to możliwe z przyczyn czasowych. To jeden z wielu powodów, które są prawdopodobnie w interesie fanów Iron Maiden!

Pośród występów zespołu Steve’a Harrisa nie starczyło niestety miejsca na przystanek w Polsce. Pełną rozpiskę koncertów British Lion prezentujemy poniżej:

8 Lipiec – Waterfront, Norwich, Wielka Brytania
9 lipca – Concorde 2, Brighton, Wielka Brytania
10 lipca – Quarterhouse, Folkestone, Wielka Brytania
12 lipca – De Pul, Uden, Holandia
13 lipca – Zaal Jagersborg, Maasmechelen, Belgia
14 lipca – Divan Du Monde, Paris, Francja
15 lipca – Metronum, Toulouse, Francja
17 lipca – Shoko, Madrid, Hiszpania
18 lipca – Custom, Seville, Hiszpania
19 lipca – International Moto Clube de Faro Convention, Portugalia

Steve Harris (Iron Maiden) zapowiada europejską trasę swojego zespołu, British Lion

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *