Max Cavalera w świeżym wywiadzie dla Metal Wani (wideo niżej) zapowiedział nowy album Soulfly na końcówkę wakacji:

„Będzie nazywał się „Archangel” i wyjdzie w sierpniu nakładem Nuclear Blast. I jest już zasadniczo skończony. Muzyka jest w całości nagrana. Muszę skończyć niektóre wokale, miks, artworki i takie tam. Jest naprawdę dobry. Jestem podekscytowany.

To interesująca płyta. Bardzo epicka, mistyczna płyta – Soulfly takich normalnie nie nagrywa. To jedna z tych płyt, która powstaje raz w życiu, album który ma wiele zwariowanych brzmień i bardzo odmiennych wymiarów. Jest bardziej eksperymentalny od reszty. Nadal ciężki w cholerę i bardzo szybki.

Zyon [syn Maxa Cavalery – red.] gra na perkusji. Gra naprawdę dobrze. Przypomina mi młodego Dave’a Lombardo. Przejścia, które robi, są doprawdy niesamowite; zaskoczył wszystkich w studio. Matt Hyde jest producentem; pracował wcześniej ze Slayerem. Jest naprawdę fajnie; bardzo dobry skład.”

soulfly 2015

Na płycie znajdzie się m.in. utwór „We Sold Our Souls To Metal” z fragmentami biblijnych tekstów, który jest niejako metalowym hymnem, hołdem dla metalu, świetnie nadającym się do moshowania i wspólnego śpiewania, choć kończy się dziwnymi gitarami w stylu Pink Floyd – Andreas sam nie wie, dlaczego, ale tak wyszło, a on po prostu lubi takie schematy.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *