Na polskiej scenie thrash metalowej ze świecą szukać dobrych naśladowców tradycji łomotu tworzonego przez kapele takie, jak Exodus, Overkill albo Annihilator. A tutaj – proszę bardzo! Rybnicki kwintet serwuje nam bardzo wysmakowany miks twórczości trzech ww. formacji (z głównym wskazaniem na tę pierwszą) nie będąc przy tym do bólu wtórnym. Nie ukrywam, iż uważam to za ogromną zaletę, ponieważ nie sztuką jest idealnie odwzorować styl pewnej grupy, lecz pchnąć w te dźwięki coś swojego, charakterystycznego, co pozwoli nam z miejsca rozpoznać dany zespół.

www.youtube.com/watch?v=G-JHlvTyicg

Na debiutanckim krążku formacji uświadczymy więc kawał ostrego, przebojowego thrashu naznaczonego bayarea’ńskimi wpływami. Gitary tną mięsiste, szybkie riffy, perkusista molestuje swój zestaw (zwłaszcza centralę), a bas bardzo dobrze wypełnia dźwiękową zagładę tworzoną przez resztę instrumentów. Na szczególną uwagę zasługuje także specyficzny wokal Rafała Halamody. Nie trzeba być mega-wprawionym, ambitnym słuchaczem, aby dostrzec w głosie tego jegomościa ogromne inspiracje Stevem Souzą i Bobbym Blitzem.

Soul Collector - band 2015

Pomimo nazwy płyty, panowie nie ograniczają się do łojenia thrashu. W wielu utworach pojawiają się klasyczne heavymetalowe galopady, a nawet hardrockowe riffy, przy których nóżka sama wystukuje skoczne rytmy. Kolejnym plusem płyty jest jej brzmienie – odpowiednio mięsiste, aczkolwiek zawierające pewną dozę brudu i niechlujności, niczym z mocno przyprawianej napojami rozweselającymi próby w cuchnącym potem garażu. Słowem, chłopaki wydali bardzo udany i świetnie nawiązujący do klasyków krążek. Jestem przekonany, że przypadnie do gustu każdemu, kto łaknie surowej, bezpardonowej, aczkolwiek chwytliwej dawki oldschoolowego metalu.

Jedyną rzeczą, do której mam zastrzeżenia, jest czas trwania „Thrashmaggedon”. Prosty, skoczny nowofalowy album, którego długość oscyluje wokół godziny? C’ mon…

8/10

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *