W wywiadzie dla Metal Insider, Shawn „Clown” Crahan ze Slipknot powiedział, że na początku lutego zespół zacznie pisać muzykę na nową płytę, choć jeszcze nie rezerwują czasu nagraniowego w studio:

Cykl „.5: The Gray Chapter” się zakończył. 190 koncertów, 30 krajów, 3 lata. (…) Zasadniczo odpoczywamy do lutego, a wtedy ja i Jim Root zaczniemy robić coś innego. Nie będziemy siedzieć, gdy wszyscy będą robili swoje, bo każdy będzie czymś zajęty. Niektórzy odpoczną, inni zajmą się innymi zespołami, cokolwiek. (…) Wszyscy czujemy, że przez ostatnie 20 lat robiliśmy to na jeden sposób i dobrze byłoby teraz przeegzaminować cały ten proces.

Zejdziemy się więc w lutym i zaczniemy pracować z innymi ludźmi, w innych miejscach, zbierać doświadczenia i wrócić do salki prób w większej grupie i jammować bez presji w stylu, „Ok, musimy zebrać się w kupę i w 3 miesiące napisać ten album.” Chcemy spędzić przyszły rok zagłębiając się w proces tworzenia utworów i odkrywać, czym jesteśmy dla świata jako muzycy i kompozytorzy. Jesteśmy więc podekscytowani robiąc tym razem pewne rzeczy inaczej. Mamy pełne wsparcie ze strony wytwórni i wszystkich dookoła i zamierzamy myśleć w bardzo unikalny sposób, zupełnie niepodobny do tego, jak robiliśmy to dotychczas.

slipknot clown

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *