Corey Taylor, lider Slipknot wyjawił podczas audycji radiowej „Loudwire Nights With Full Metal Jackie”, że długo wyczekiwana nowa płyta jest „w 98% gotowa”. Taylor dodał:

 Jestem na etapie wybrania się do studia i przesłuchania materiału, by zobaczyć, czy jest coś co musimy poprawić. Mimo to tak, koniec jest bardzo blisko. Nasz następny krok to zmiksowanie materiału, chcemy to zrobić wkrótce. Niebawem wystąpimy z dużymi zapowiedziami. Będą to naprawdę wielkie rzeczy. To wszystko co mogę na ten temat powiedzieć. Starannie trzymamy się naszych planów. A plan jest taki, że chcemy powoli, ale pewnie, odkrywając to tu, to tam pewne rzeczy, sprawić by ludzie przez kilka następnych miesięcy odchodzili od zmysłów.

Następny album Slipknot będzie pierwszą płytą wydaną przez zespół od śmierci basisty Paula Gray’a, która miała miejsce w 2010 roku, oraz od odejścia w grudniu 2013 roku perkusisty Joey’ego Jordisona – jednego z założycieli grupy i głównego autora tekstów.

Pytany o to, co jest najbardziej satysfakcjonujące w pracy nad nowym albumem Slipknot, Corey odpowiada:

Ten album, jest w nim coś dziwnego. Oczywiście jest to pierwszy album, który robimy bez Paula. Po wszystkim co przeszliśmy, wraz z tym albumem przyszło katharsis, byliśmy w stanie wyrzucić z siebie wszystkie emocje i agresję, których się trzymaliśmy. Jednocześnie, bycie znowu kreatywnym, uczucie, że powraca do nas moc, to prawdziwie pozytywne doświadczenie zwłaszcza z artystycznego, lirycznego punktu widzenia.

Robimy album, który nie jest tylko wspomnieniem, wydaniem nowej muzyki. W tym, co staramy się zrobić jest coś bardzo istotnego. W emocjach, z którymi gramy jest coś mocno ekspresyjnego, próbujemy opowiedzieć historię zespołu, który przeszedł piekło i udało mu się stamtąd wrócić. To  jest naprawdę satysfakcjonujące.

Corey pytany o kierunek w którym zmierza nowy album zapowiedział, że jest to świetna mieszanka „Iowa” i „Vol. 3: (The Subliminal Verses)”. Artysta wyjaśnia:

Nowy materiał to zachwycające melodie i artystyczny kierunek z „Vol. 3” oraz bezwzględna brutalność „Iowa”. Myślę, że ludzie oszaleją kiedy to usłyszą.

Chodzą słuchy, że na nowym albumie Slipknot na perkusji usłyszymy Jay’a Winberga, syna Maxa Weinberga, długoletniego perkusistę Bruce Springsteen & The E Street Band.

Slipknot-Iowa

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *