Co prawda nie możemy mieć jeszcze 100 procentowej pewności, kim są dwaj nowi członkowie Slipknota, ale wszystko wskazuje na to, że nowy basista to Alessandro ‘Vman’ Venturella, a perkusista to Jay Weinberg.
W ostatnich dniach Laura Jane Grace, wokalistka zespołu Against Me!, w którym Jay wcześniej występował, ostro skrytykowała swojego byłego perkusistę, nazywając go „gnojkiem”.

Weinberg był członkiem Against Me! przez 2 lata, od roku 2010 do 2012. Wcześniej grał też z Madball, z którego został usunięty. Wygląda na to, że w tamtym zespole Jay również nie zostawił dobrego wrażenia, ponieważ wokalista kapeli, Freddy Cricien, napisał w swoim oświadczeniu dotyczącym zakończenia współpracy z perkusistą:

Pozwoliłem wrócić Jayowi do Kanady, bo czuję, że nie reprezentuje on odpowiednio tego zespołu pod względem charakteru. Rzeczywistosć jest taka, że on musi się jeszcze wiele nauczyć na temat życia. To dzieciak i nie jestem pewny, czy on kiedykolwiek dojrzeje do tego specyficznego tryby życia.

W każdym razie, wracając do wpisu Lary Jane Grace – wokalistka Aganist Me! nie wspomniała Jaya po imieniu, ale na Twitterze opublikowała następujący wpis:

Drogi Slipknocie, powodzenia z tym czymś. #gnojek

https://twitter.com/LauraJaneGrace/status/512645125349343233

Laura, która w 2012 określiła się transgenderystą, zdradziła, że o odejściu Weinberga dowiedziała się poprzez Twittera. Zapytana o powód odejścia perkusisty, odpowiedziała:

Będąc szczera, to nie mam pojęcia. Nigdy się nie odezwał. Wstałam pewnego ranka i przeczytałam na Twitterze, że Jay opuszcza kapelę. Nie rozmawiałam z nim od tego czasu.

Na pytanie, czy Jay czuł się dziwnie przez jej przemianę, Laura wyznała:

Nie mam pojęcia. Nie potrafię postawić hipotezy na ten temat. Powinieneś zapytać jego.

W maju 2013 roku Weinberg zastępował perkusistę Kvelertak, Kjetila Gjermundroda podczas trasy po Ameryce Północnej. Od kilku miesięcy pojawiają się spekulacje, iż Jay został nowym perkusistą Slipknota, jednak zespół nie potwierdził jeszcze tej informacji. 

Slipknot: Jay Weinberg nazwany "gnojkiem"?

1 Comment Slipknot: Jay Weinberg nazwany „gnojkiem”?

  1. Jakub

    Slipknot nie da sobie rady z nowym perkusistą :) Aby grać dobrze , potrzeba lata grania ze sobą , poznania się i odnalezienia mocnych i słabych stron. Moim zdaniem Joey był niezastąpiony.

    Reply

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *