W oświadczeniu dot. aktualności z życia Slayera podano, że Tom Araya i Kerry King wrócili do pracy nad nowym albumem i „mają nadzieję” spędzić najbliższe tygodnie w studio. Jak widać Paul Bostaph póki co nie bierze w tym udziału, pod znakiem zapytania pozostaje więc jeszcze jego rola przy pracach nad płytą. Album skomponowali King oraz Dave Lombardo, który ostatnio wyraził chęć powrotu do zespołu, bo – jak to ujął – „za starzy są już na takie gówno”. Paul Bostaph wydaje się jednak zostać już na stałe, więc powstaje tylko pytanie, czy odegra gotowe już partie Lombardo, czy stworzy je od zera.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, album zostanie wydany jeszcze w tym roku, ale swierdzając to wcześniej King uprzedzał, by nie trzymać go za słowo, choć na taki finał miał nadzieję. Póki co zespół rusza w jesienną trasę po USA, na której supportowała będzie go Gojira oraz 4ARM.

Gary Holt nadal pozostaje gitarzystą zastępującym na trasie nieżyjącego już Jeffa Hannemana, choć Kerry King nie wykluczał przyjęcia go na stałe jeszcze za życia Jeffa, gdyby ten nadal nie wykazywał chęci powrotu. Gary Holt postawił jedynie warunek, by ewentualna praca w Slayerze na pełen etat nie kolidowała z jego aktywnością w Exodusie, z którym – już na marginesie – wejdzie do studia zimą.

slayer 2013

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *