Informowaliśmy ostatnio o powrocie Slayer do studia, który to obwieszczały zdjęcia zamieszczane przez zespół na ich fanpage’u i oznaczone hashtagiem #SlayerAlbum15. Grupa na bieżąco zdradza coraz więcej szczegółów dotyczących nowej płyty, której premiera została zapowiedziana na początek 2015 roku. Miejsce na stołku producenta zajął Terry Date, który współpracował już wcześniej z zespołem nad kawałkiem  ‚Implode’, który został udostępniony do pobrania za darmo, w ramach podziękowania dla fanów za wsparcie zespołu.

Niemający jeszcze tytułu nowy album Slayera będzie pierwszym, który zostanie wydany pod sztandarem Nuclear Blast Record, po 28-letniej współpracy z Rickiem Rubinem i American Recordings. Będzie także pierwszym bez współzałożyciela i gitarzysty Jeffa Hannemana, który zmarł w maju ubiegłego roku.

Kerry King dla ARTE Concert:

Nigdy nie czytam co ludzie piszą online, ponieważ przed ekranem komputera mają 10 stóp wysokości, wiesz?! Ale rozumiesz, większość reakcji [na ‚Implode’]  było pozytywnych. Sporo ludzi mówiło: „Jeśli ktokolwiek obawiał się o to jak Slayer będzie brzmiał po-Hannemanie, niech się już o to nie martwi”. Wiem że ludzie będą myśleć, że nie będziemy w stanie zrobić kolejnego dobrego albumu i będą oczekiwać naszej porażki , ponieważ jest to pierwszy album bez Jeffa, łapię. Ale również jestem bardzo dumny z nowego materiału i z tego co zrobiliśmy do tej pory. Jest szybko, a wolniejsze rzeczy są ciężkie. Mam na myśli… wszystko za co ludzie lubią Slayer, jest na tym krążku.

Slayer ujawnia producenta albumu

Slayer ujawnia producenta albumu

Slayer ujawnia producenta albumu

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *