Slash, legendarny gitarzysta Guns N’ Roses, udzielił niedawno wywiadu, w którym padło kilka interesujących kwestii dotyczących zespołu Velvet Revolver. Najciekawsze wypowiedzi muzyka przeczytacie poniżej:

O tym, czy Slash rozważał kiedykolwiek użycie internetu i mediów społecznościowych, aby znaleźć nowego wokalistę dla Velvet Revolver:

Zanim zaczęliśmy pracować ze Scottem (Weilandem, byłym wokalistą Velvet Revolver – przyp. red.), zorganizowaliśmy przesłuchania i wszystko było w tym czasie nagrywane na CD. Mieliśmy wtedy chyba kilkaset zgłoszeń tygodniowo. Robiliśmy to 6 dni w tygodniu przez 10 miesięcy. Nigdy więcej nie chcę przechodzić przez to doświadczenie. (śmiech) Mam na myśli to, że musi być przy tym jakaś metoda filtracji. Wielu ludzi po prostu nie bierze tego na poważnie, chcą to zrobić tak po prostu. Jeśli chodzi o Velvet Revolver, to myślę, że prawdopodobnie najlepszym sposobem na znalezienie wokalisty byłoby posłuchanie jakichś opinii albo osobista znajomość kogoś, kto stara się o tę posadę.

O tym, czy muzyk jest już znudzony ciągłym pytaniem o to, czy Velvet Revolver może być reaktywowany:

Przyzwyczaiłem się do tego, to nieuniknione. Oczywiście, to nie temat zamknięty, to raczej coś w rodzaju spoczynku. I ilekroć pojawia się odpowiedni koleś… Każdy jest zbyt zajęty, żeby starać się sprawdzać ludzi każdego dnia.

Padło też  pytanie o to, jakiego wokalistę dla Velvet Revolver wybrałby Slash, gdyby mógł zdecydować się na kogokolwiek:

Już to zrobiłem. Jest wiele osób, które testowaliśmy, a o których nie mówiliśmy. Wygląda na to, że wraz z upływem czasu jest coraz mniej rock’n’rollowych wokalistów. Chodzi mi o styl, coś z głębi serca, gardłowy rock’n’roll. Teraz wydaje się to być coraz bardziej wygładzone. Spójrz na „American Idol”. Nie oglądałem tego od dłuższego czasu, ale pamiętam, że w kilku pierwszych latach, odkąd pojawił się ten program, ci wokaliści nie brzmieli jak rock’n’rollowi muzycy. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie… To coś, o czym będę wiedział, gdy to usłyszę.

Poniżej możecie obejrzeć cały wywiad: