W 2013r. Slash występował w RPA, gdzie poświęcił nieco czasu na głębsze zaznajomienie się z lokalną fauną i florą. Już wcześniej był świadomy tego, że liczba słoni stale maleje, ale dopiero podczas tej podróży dowiedział się jak źle to wszystko wygląda. Robi się wiele aby zastopować handel kością słoniową – Slash uważa, że należy uświadomić ludziom powagę problemu.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że za każdym razem kiedy kupują coś, co ma w sobie chociaż szczyptę kości słoniowej, przyczyniają się do zabicia słonia. Myślę, że gdyby społeczeństwo było bardziej świadome, handel kością słoniową znacznie by zmalał.

Wokalista Slasha – Miles Kennedy, również był wstrząśnięty tą sytuacją. Napisał słowa utworu, który potem stał się ‚Beneath the Savage Sun’, opowiedzianym z perspektywy słonia, który jest świadkiem mordu na swojej słoniej rodzinie i przyjaciołach. Do tego kawałka, który ukazał się na „World On Fire” z 2014r. stworzono również wstrząsający teledysk pokazujący brutalność handlarzy kością słoniową. Wg informacji zawartych w tym klipie, USA to drugi największy konsument kości słoniowej na świecie.

Słonie są piękne, inteligentne oraz wrażliwe. Podobnie jak ludzie, przeżywają emocje – troszczą się o swoje młode, opłakują zmarłych. Kiedy poznasz je bliżej zauważysz, że mają mnóstwo osobowości.

www.youtube.com/watch?v=VrJJz-VQWWg

Handel kością słoniową z Afryki jest nielegalny od ponad 25 lat, a mimo to co roku z rąk kłusowników ginie ok. 50 tys. słoni. W ciągu ostatnich 10 lat ich populacja zmniejszyła się o 64 %. Dla chcących wiedzieć więcej.

słońctm0507slash389256640x360

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *