W ostatnim wywiadzie dla Independent.ie, Slash skrytykował dzisiejsze podejście młodych artystów do przemysłu muzycznego, twierdząc, że jak najmniejszymi nakładami pracy chcą jak najwięcej zarobić wcześnie odchodząc na emeryturę. Obecnie promujący swój 3.  solowy album gitarzysta, powiedział również w rozmowie co zrobiłby, gdyby jego dzieci chciały zostać gwiazdami rocka.

Slash o przemyśle muzycznym:

Wiecie co jest nie tak z tym całym, pierdolonym przemysłem rozrywkowym?  Dzisiaj dzieciaki po prostu chcą brać forsę robiąc najmniej jak się da, najmniej uczciwie jak to tylko możliwe i po prostu przechodząc na pieprzoną emeryturę.

O tym, co by zrobił, gdyby jego dzieci chciały zostać gwiazdami rocka:

Jeżeli moje dzieciaki chciałyby wejść w świat rock’n’rolla, to powiedziałbym im: „Słuchajcie, jeżeli chcecie złapać za instrument, to grajcie na nim ze względu na to, że kochacie brzmienie które posiada. Jeżeli chcecie pisać kawałki i być w zespole, to też jest w porządku. Musicie jedynie pamiętać o tym, że nie możecie na tym niczego zyskać poza osobistą przyjemnością.

Szanse by dojść z muzyką gdziekolwiek są tak nikłe, że naprawdę musisz ją kochać i nie mieć żadnych oczekiwań. Ale to są moje dzieci i oczywiście będę je wspierał we wszystkim na co się zdecydują. Na chwilę obecną nie widzę by kierowały się w tą stronę. Ale mnie to też nie ruszało, aż nie skończyłem 15. lat.

Slash krytykuje dzisiejsze podejście do przemysłu muzycznego

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *