Były basista zespołu UFO, znany także ze współpracy z Ozzym Osbournem oraz Waysted, Pete Way przygotowuje się do rozpoczęcia pracy nad nowym, solowym albumem zatytułowanym „Walking On The Edge”. Płyta ma ukazać się na początku 2015 roku. Way do niedawna zmagał się z rakiem prostaty, a po wygranej walce z chorobą postanowił wrócić do komponowania. Do nowego projektu zaprosił muzyków takich jak Slash i Nikki Sixx. Natomiast producentem krążka zostanie Mike Clink, który może pochwalić się swoim wkładem w płyty Guns n’ Roses i Metalliki.

Way opowiedział o nowym dziele magazynowi Classic Rock:

Na nowym albumie będzie Slash i Nikki Sixx (Motley Crue), mam też producenta Guns n’ Roses Mike’a Clinka, który pracuje ze mną w studiu Johna Parra Somewhere In Yorkshire. Praca z tymi facetami jest niesamowita, ile właścicieli nagrody Grammy można zgromadzić w jednym pokoju? Jestem bardzo podekscytowany tym powrotem, ale muszę być ostrożny żeby nie śpiewać lepiej niż na początku, bo wtedy Mike każe mi nagrywać to wszystko jeszcze raz!

Way opisuje nowy materiał jako bardzo rock n’ rollowy. Tematyka tekstów ma skupić się na uzależnieniu od alkoholu i narkotyków, które udało się pokonać muzykowi 4 lata temu.

Napisałem to przed zachorowaniem na raka. Dlatego słowa naprawdę są o mojej narkomanii, której bardzo się wstydzę. Pieniądze i igły to bardzo złe połączenie. Nie jestem z tego dumny, ale może to da komuś powód do powiedzenia narkotykom „nie”. Wtedy może osiągnę coś przez moje postępowanie.

Slash i Nikki Sixx na nowym albumie solowym Pete'a Way'a (UFO)

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *