Amerykański, hard rockowy zespół Skid Row ogłosił, że już 2 lutego zamierza zacząć nagrywanie następnej EPki z cyklu ‚United World Rebellion’. Pierwsza z nich ukazała się w 2013 roku i została zarejestrowana przez reaktywowany skład grupy: Johnny Solinger – wokal Dave „Snake” Sabo – gitara Scotti Hill – gitara Rachel Bolan – bas Rob Hammersmith – perkusja

skidrow

Na temat decyzji o wydaniu serii mini albumów wypowiedział się Rachel Bolan w wywiadzie dla portalu Metalshrine:

Robimy to, ponieważ chcieliśmy spróbować czegoś innego i spojrzeć na zespół z innego punktu widzenia. Jesteśmy oldschoolowi i zawsze wydawaliśmy album a potem jechaliśmy w trasę trwającą rok-półtora. Technologia idzie do przodu tak szybko, a nadmiar informacji potrafi zdominować cały dzień, pomyśleliśmy więc: „Dlaczego mielibyśmy nie zebrać razem siedmiu piosenek i wypuścić przez następne dwa lata trzy rozdziały?” Dave Sabo i ja rozmawialiśmy na ten temat i kiedy powiedzieliśmy o tym reszcie zespołu oni w to weszli, a nasza wytwórnia była zachwycona.

Wspomniane zostały również inne przyczyny, w tym finansowe:

Głównym celem jest wypuszczenie na rynek trochę nowej muzyki i późniejsze pojechanie w trasę, następnie pokazanie kolejnych kawałków i znów koncertowanie. Zachowanie pewnej świeżości. Inną przyczyną były kwestie ekonomiczne. Fanowi Skid Row będzie o wiele łatwiej widać 6 dolarów za mini album niż wyłożyć od razu 17 za zwyczajny krążek. Wydaje mi się, że niektórzy wciąż nie są co do tego pomysłu przekonani, ponieważ jest to działanie od nieco innej strony, ale my pomyśleliśmy, że po prostu fajnie będzie mieć taki koncept.

Kilka słów zostało także poświęconych genezie decyzji o nagraniu nowego materiału:

Revolutions Per Minute oraz United World Rebellion dzieli siedem lat, ponieważ bardzo dużo koncertowaliśmy. Pewnej nocy, już nie pamiętam kto to powiedział, Scotti lub Snake, usłyszałem: „Stary, od dawna nie nagraliśmy żadnego, nowego materiału”. Stwierdziliśmy: „Nah, minęły dwa, może trzy lata”. Myśleliśmy nad tym dalej i doszliśmy do wniosku, że minęło siedem. Z punktu widzenia kompozytora jest to o wiele mniejsza presja. Pomaga ci to zebrać myśli i zawsze jest coś do roboty dla zespołu. Nie ma nigdy momentów przestoju. Pomiędzy pisaniem, nagrywaniem i koncertowaniem, wzięliśmy w tym roku może dwa tygodnie wolnego.

United World Rebellion – Chapter One ukazało się w Europie 24 maja 2013 roku dzięki wytwórni UDR Music. W Stanach Zjednoczonych album sprzedał się w pierwszym tygodniu w ilości 1500 egzemplarzy.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *