The Sixpounder powstał w 2008 roku, we Wrocławiu z inicjatywy Paula Shrilla (gitara) oraz Frantic Philla (wokal). Mimo, że istnieją już tyle lat i wydali dwa albumy, popularność w Polsce przyniósł im udział w polsatowskim talent show Must Be The Music, w którym doszli do finału (odbędzie się 25 maja). Na swoim koncie mają także występ na festiwalu Wacken Open Air 2010, podczas którego dzielili scenę z takimi zespołami, jak Slayer, Iron Maiden czy Soufly. Najnowszy, drugi już w dorobku zespołu album, został zatytułowany po prostu „The Sixpounder”.

The Sixpounder: Premiera nowego albumuPłyta została nagrana w poznańskim Perlazza Studio, zaś produkcją zajął się Przemek „Perła” Wejman oraz Jacek Miłaszewski. Sami muzycy twierdzą, że nie da się zaszufladkować ich utworów, gdyż to zsumowanie wszystkiego, co uważają za cenne w muzyce. Na „The Sixpounder” pojawiają się znakomici goście specjalni: Peter (Vader), Vogg (Decapitated), czy Jacek Hiro (Sceptic). Album jest bardzo różnorodny. Znajdziemy utwory dotyczące wojny czy też spotkania ze śmiercią. Album promują trzy teledyski: ‚Burn’, ‚Dead Man Walking’ oraz ‚The Hourglass’, które są do znalezienia na kanale YouTube zespołu.

Recenzja albumu na portalu już niedługo, a tymczasem zachęcamy do przeczytania wywiadu z chłopakami, który niedawno przeprowadziliśmy.

Lista utworów:
01. Heaven
02. Faith
03. The Hourglass
04. Burn
05. The Asylum
06. Ten Thousand Teenage Killing Machines
07. The Betrayal
08. Let’s Have Dinner Baby
09. Dead Man Walking
10. New World Order

Debiut formacji zatytułowany „Going To Hell? Permission Granted” został wydany w 2011 roku własnym kosztem. Niedługo potem zespół zauważyła wytwórnia Universal Music Poland, która zaproponowała wznowienie debiutanckiego albumu. Tym samym The Sixpounder został pierwszym w historii polskim zespołem metalowym wydanym przez tę wytwórnię.

The Sixpounder: Premiera nowego albumu

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *