W odpowiedzi na opublikowany wczoraj wywiad z Joeyem Belladonną, w którym stwierdził on, że pomiędzy nim a resztą zespołu nie ma żadnych głębszych relacji, gitarzysta Anthraxa, Scott Ian opublikował na swoim Twitterze wpis o następującej treści:

W razie gdyby ktoś myślał inaczej, kocham Joeya Belladonnę.

Smaczku całej sprawie nadaje fakt, że w marcu 2010 roku (czyli zaledwie na kilka miesięcy przed tym, jak Belladonna ponownie dołączył do zespołu), Ian wraz ze swoją żoną Pearl Aday pojawił się w odcinku programu „That Metal Show”, w którym wypowiedział się o Belladonnie w kilku nie do końca pochlebnych słowach. W trakcie części programu nazywanej „The Throwdown” goście wraz z prowadzącymi debatowali na temat tego, który wokalista Anthraxa był lepszy: Joey Belladonna czy John Bush.

W pewnym punkcie dyskusji jeden z prowadzących program, Eddie Trunk powiedział, że z Belladonną w składzie Anthrax miał niezwykłą możliwość grania bardzo szybkiego metalu, przy jednoczesnym posiadaniu kogoś kto potrafił śpiewać jak ptak. Ian natychmiast sprzeciwił się jego zdaniu mówiąc:

Nie potrzebowaliśmy ptaka; potrzebowaliśmy lwa.

Ponadto, po tym jak jak żona Iana stwierdziła, że jest wielką fanką kompilacji „The Greater Of Two Evils” (składanki największych hitów Anthraxa, nagranych ponownie z Johnem Bushem zamiast Belladonny), Scott skomentował:

I właśnie takiego brzmienia my, jako Anthrax, oczekiwaliśmy od tych utworów.

Z kolei perkusista zespołu, Charlie Benante, zapytany w sierpniu 2011 roku przez Radio Metal o przytoczone wyżej komentarze Scotta Iana pod adresem Joeya Belladonny odpowiedział:

Myślę, że Scott po wszystkim musiał te słowa odszczekać. Powiedział to wszystko, ponieważ on i Joey mieli wówczas między sobą pewne niedokończone sprawy i ich relacje były wtedy raczej kiepskie. Uważam, że Scott żywił wtedy pewną urazę do Joeya i dlatego powiedział to, co powiedział.

Scott Ian: "Kocham Joey'a Belladonnę"

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *