W wywiadzie przeprowadzonym przez Deutsche Welle, członkowie grupy Scorpions – wokalista Klaus Meine oraz gitarzyści Rudolf Schenker i Matthias Jabs – zostali zapytani o zmianę zdania dotyczącą zakończenia kariery. W 2010 roku zespół ogłosił 3-letnią pożegnalną trasę.

Klaus Meine tak wypowiedział się na ten temat:

Kiedy zaczynasz trzyletnią pożegnalną trasę, wiesz, że jeszcze dużo czasu przed tobą. Ale ten długi okres czasu zleciał szybciej niż nam się wydawało. Im bliżej finału byliśmy – Monachium w grudniu 2012 – tym silniejsze było uczucie, że nie dojdziemy do końca. Było tyle obrazów w naszych myślach i tyle emocji w naszych sercach. Wszystko co doświadczyliśmy między 2010 i 2012 rokiem, tych 200 koncertów, to wszystko było potężne. Stajesz na scenie, patrzysz w dół i widzisz mnóstwo fanów – włączając młode pokolenie, które naprawdę w to wchodzi i mówi: „Chłopaki, to jest naprawdę świetne. Widzimy was po raz pierwszy. Kiedy wrócicie?”. To jest bardzo motywujące i zachęcające do grania dla następnych pokoleń. Wszyscy mamy za dużo zabawy żeby odłożyć teraz gitary.

Rudolf Schenker skomentował trasę:

Sukces pożegnalnej trasy oczarował nas. Kiedy widzisz, że masz przed sobą młode pokolenie, mnóstwo osiemnasto-, dziewiętnasto- i dwudziestolatków, dostajesz kopa. Istotnie, ogłosiliśmy pożegnalną trasę, bo nie chcieliśmy stać na scenie i nie móc przekazywać tego czego ludzie od nas oczekują.

Matthias Jabs wyjaśnił dlaczego zespół nie chce kończyć kariery:

Po pierwsze, było mnóstwo argumentów za zakończeniem naszej kariery. Ale szybko przyćmiło nas uczucie, jakie to jest świetne. Nie miało znaczenia to gdzie byliśmy, w Ameryce Południowej, w Stanach czy w Europie. Więc po prostu pomyśleliśmy – to nie może być koniec.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *