„Heroes” to 7. album szwedzkiej grupy, która cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Album powstał w Abyss Studio pod okiem Petera Tägtgrena (Amorphis, Children Of Bodom), który pomagał również przy tworzeniu poprzedniego albumu „Carolus Rex”. Jest to również pierwsza płyta nagrana w nowym składzie. Do zespołu dołączyli gitarzyści Christoffer Rörland, Thobbe Englund oraz perkusista Hannes Van Dahl.

Głównym tematem płyty są bohaterowie wojen i bitew, które odbywały się w XX wieku oraz ludzie, którzy stanowią wzór do naśladowania pod względem cech charakteru (honor, patriotyzm).Na albumie pojawił się utwór związany historycznie z Polską. Jest to ‚Inmate 4896’, poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, który dobrowolnie pozwolił zamknąć się w obozie Auschwitz, by udokumentować dokonywane w nim okropności. 

Album możecie przesłuchać w całości klikając w ten link

www.youtube.com/watch?v=1W9d14xRK0o
Lista utworów na „Heroes”:

01. Night Witches
02. No Bullets Fly
03. Smoking Snakes
04. Inmate 4859
05. To Hell And Back
06. The Ballad Of Bull
07. Resist And Bite
08. Soldier Of 3 Armies
09. Far From The Fame
10. Hearts Of Iron

Sabaton: "Heroes" w całości do odsłuchu.

Album promują kawałki ‚Resist and Bite’ oraz ‚To Hell and Back’. Oba zostały opublikowane przez Nuclear Blast na YouTube wraz z tekstem. 4 kwietnia zespół rozpoczyna trasę po Stanach Zjednoczonych, a następnie przenosi się do Europy. Latem zobaczymy ich dwukrotnie w Polsce – 29 sierpnia na Śnieżka Fest w Straszęcinie koło Dębicy, a dzień później na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *