Na stronie Syracuse.com pojawiła się informacja, że legendarny wokalista heavy metalowy Ronnie James Dio, frontman zespołów takich jak Rainbow, Black Sabbath, Dio i Elf otrzyma dzisiaj pośmiertną „Nagrodę za całokształt osiągnięć” od Syracuse Area Music Hall Of Fame. Nagroda zostanie przekazana synowi Dio, Danowi Padavonie. Sam Padavona przyznał na łamach Syracuse.com:

Byłem fanem rocka i ogromnym fanem jego muzyki, a zwłaszcza Elf i Rainbow. Jednak o większości rzeczy dowiadywałem się dzięki czytaniu magazynów. To było bardzo surrealistyczne.

Dan twierdzi, że nie utrzymywał zbyt bliskich kontaktów z ojcem po tym, jak Dio i jego matka rozstali się, kiedy miał cztery lata.

Mam nadzieję, że w ten sposób bardziej zbliżę się do ojca po jego śmierci, niż za życia. Jestem pewny, że byłby bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj z Rockiem (Davidem „Rockiem” Feinsteinem z The Rods, który jest kuzynem Ronniego) i z kilkoma jego najbliższymi przyjaciółmi”.

Dio był znany na całym świecie jako jeden z największych i najbardziej inspirujących wokalistów w historii heavy metalu. Zanim zachorował, nagrywał i jeździł w trasy z zespołami Black Sabbath oraz Heaven & Hell. Pod koniec 2009 roku zdiagnozowano u niego raka żołądka. Wokalista poddał się chemioterapii i ostatni raz wystąpił publicznie w kwietniu 2010 roku podczas gali Revolver Golden Gods Awards w Los Angeles.

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *