Pewnie mało kto o tym wie, ale władze miasta Jaworzno (woj. śląskie) co roku wystawiają na akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rondo o średnicy 40 metrów, leżące przy ul. Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej i Kolejowej. Zwycięzca licytacji ma prawo do tego, aby na okres roku nazwać rondo dowolną nazwą (np. swoim imieniem, nazwiskiem czy czymkolwiek innym). Rondo było już kilkukrotnie licytowane, nosiło nazwę ,Magików’ czy ,intern@utów’. To tyle, jeśli chodzi o garść suchych informacji. Nas (jako metalowców) najbardziej interesuje ta część newsa:

W tym roku rondo za kwotę 15 800zł wylicytowała firma Art-Com (już po raz drugi) i nazwała je rondem… Jeffa Hannemana! Na rondzie pojawiło się już kilka tabliczek z napisem ,,Rondo Jeffa Hannemana” oraz w języku angielskim (uwaga!): ,,Jeff Hanneman’s Circle Pit”. Jak to świetnie brzmi.

Członkowie jaworznickiego sztabu WOŚP tak komentują sprawę:

Fanom ostrego grania Jeffa Hannemana przedstawiać nie trzeba. Gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, a przede wszystkim jeden z założycieli i wieloletni członek legendy metalu – Slayera. Hanneman był twórcą najsławniejszych kompozycji zespołu: Raining Blood, South of Heaven czy Seasons in the Abyss. Właśnie dzięki kompozycjom Hannemana Slayer jest ikoną metalu i źródłem inspiracji dla setek zespołów na całym świecie. (…)
2 maja 2013 roku, kiedy to po długiej i ciężkiej chorobie, mając zaledwie 49 lat, zmarł Jeff Hanneman, świat muzyki stracił jednego z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych twórców.

Panom z Art-Comu należą się prawdziwe gratulacje. Z jednej strony wspierają oni dobroczynną akcję Jurka Owsiaka, z drugiej – promują nasz ukochany gatunek muzyczny.

Rondo Jeffa Hamenna w centrum Jaworzna!

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *