Roger Glover, basista Deep Purple, udzielił niedawno wywiadu w dwugodzinnym, emitowanym co tydzień programie „Noize In The Attic”.

Glover pytany o to, czy Deep Purple rozważa wykonanie na żywo całego albumu „Perfect Strangers” by uczcić 30. rocznicę jego wydania, odpowiada:

Nie. Zrobiliśmy tak raz, kilka lat temu z „Machine Head”, to była amerykańska trasa, nie robiliśmy tego nigdzie indziej. Jednak to w pewnym sensie potęguje te kajdany ‚klasycznego rocka’ na naszych szyjach, których nie dostajemy w pozostałych częściach świata. To się dzieje tylko w Ameryce. Ponieważ to radio uznaje, że jesteś taki, a to jest takie. W innych częściach świata nie mamy takiego przydomku.

Czy nadal ma frajdę z grania klasyków Deep Purple takich jak ‚Smoke On The Water’:

Oczywiście. Po pierwsze, nie odtwarzamy sztuki, nie jesteśmy jakimś rodzajem karnawałowych występów. Jesteśmy muzykami grającymi muzykę. To każdej nocy jest trochę inna interpretacja. I wiemy, że ludzie mają z tego frajdę, my tak samo. Myślę, że gdybyśmy grali sam nowy materiał…w sumie, nie wiem co by się stało. Nie wiem. W każdym razie mamy frajdę grając te kawałki. Jak powiedział kiedyś Steve Morse [obecny gitarzysta Deep Purple przyp. red.]: Gdyby ‚Smoke On The Water’ było przyciskiem, który po wciśnięciu sprawiałby, że publiczność szaleje, wcisnęlibyśmy go.

Czy brakuje mu byłego gitarzysty Deep Purple Ritchie’go Blackmore’a:

Tak, byliśmy przyjaciółmi. Tak. „Brakuje” nie jest chyba dobrym określeniem, ale z pewnością nie wszystkie uczucia są złe. Niektóre z najlepszych i najgorszych rzeczy przytrafiły mi się z powodu Ritchiego, przynajmniej były tam te najlepsze. On jest wspaniałym, wspaniałym gitarzystą, pisarzem, postacią… nie wszystko jest w czarnych barwach. Przez lata bardzo się lubiliśmy. Sam wiesz, to jest on. Ja jestem szczęśliwy, on jest szczęśliwy.

Deep Purple Performs At The Top Of The Mountain Concert In Ischgl

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *