ROCK HARD, CONTINENTAL CONCERTS, EMP, MUSIKHAUS THOMANN, ROCKPALAST und MARSHALL prezentują:

Mimo że z każdą edycją jest to coraz cięższe, do składu Rock Hard Festival staramy się dobierać tych, którzy jeszcze u nas nie grali. Jednak ci, którzy mają tak dobry kontakt z publicznością lubią tu wracać.

skomentował redaktor Rock Hard Holger Stratmann.

Tegoroczna edycja z całą pewnością należy do ANTHRAX, który headlinował tu podczas debiutu imprezy w 2003 roku. Tym razem w ciągu 90 minut zaprezentuje swój bogaty repertuar przebojów z wokalistą plemiennym Joeyem Belladonną. Z kolei po wielkiej trasie Pumpkins United z Helloween, Kai Hansen ponownie poświęci czas w 2019 roku na kilka wybranych koncertów GAMMA RAY. Cieszymy się, że możemy gościć niemiecką legendę metalu jako jednego z headlinerów.

CANNIBAL CORPSE, WATAIN i POSSESSED to mistrzowie w swoim ekstremalnym gatunku. Po drugiej stronie muzycznego spektrum znajdują się amerykańscy melodyjni metalowcy FIFTH ANGEL i HEIR APPARENT, którzy świętują u nas premiery nowych krążków, a także brytyjską legendę MAGNUM. W SKID ROW można spodziewać się czystej glamrockowej atmosfery, podczas gdy SYMPHONY X powinien zachwycić wszystkich fanów szybkich muzycznych przejść. Najpopularniejszy niemiecki post-rockowy zespół LONG DISTANCE CALLING po raz pierwszy odwiedza Gelsenkirchen na własną prośbę, a TYGERS OF PAN TANG kontynuuje tradycję brytyjskich legend lat osiemdziesiątych na RHF. Scott „Wino” Weinrich należy do THE OBSESSED – propagatorów doomowego mroku. Amerykanie VISIGOTH są obecnie najgorętszym prawdziwym metalowym motywem undergroundu, podczas gdy krwawo-młodzi islandzcy retro rockerzy THE VINTAGE CARAVAN to poufny przekaz dla fanów Hendrixa. THE IDIOTS z oryginałem punkrock z Dortmundu także chcą świętować wydanie kolejnego albumu w Gelsenkirchen, mimo że są tu po raz pierwszy. To samo odnosi się oczywiście do młodych rakiet Ruhrpott TYLER LEADS, których prędkość przewyższa nawet THE VULTURE i CHAPEL OF DISEASE.

Lineup 2019:

ANTHRAX
GAMMA RAY
CANNIBAL CORPSE
WATAIN
POSSESSED
MAGNUM
SKID ROW
SYMPHONY X
FIFTH ANGEL
CARNIVORE A.D.
THE OBSESSED
TYGERS OF PAN TANG
LONG DISTANCE CALLING
THE VINTAGE CARAVAN
HEIR APPARENT
VISIGOTH
CHAPEL OF DISEASE
THE IDIOTS
TYLER LEADS
THE VULTURE

+TBA

Bilety w cenie 97,90 lub 123,80 (parking i camping) zakupicie poprzez oficjalną stronę organizatora: www.rockhard.de

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *