Jak donosi The Pulse of Radio, nowy numer magazynu Classic Rock przyniesie wywiad z basistą Metalliki, który tak powiedział o odwlekaniu prac nad nową płytą zespołu:

„Przed całym tym filmowym zamieszaniem ogrywaliśmy [nowe] pomysły i bawiliśmy się świetnie. Ale zostaliśmy ściągnięci na boczny tor. 2014 rok w całości skupi się na robieniu nowej muzyki – bez żadnych przerw, jak szczęście dopisze.”

Wcześniej, w wywiadzie dla samego The Pulse of Radio, Rob Trujillo tak odniósł się do kwestii prac nad 10. albumem Metalliki:

„Bez wątpienia w przyszłym roku naszym priorytetem będzie tworzenie nowej płyty. Byliśmy od tego odciągani na przestrzeni tego roku. Mieliśmy jakieś 6 tygodni, kiedy to naprawdę skupiliśmy się na nowej płycie i pisaniu, a wtedy, no wiesz, skończyło się jakoś na tym, że pojechaliśmy w trasę. No i w tym samym czasie musimy promować ten film. Odciągają nas świetne rzeczy – to błogosławieństwo i przekleństwo zarazem.”

O kierunku nadchodzącego albumu z kolei  powiedział tak:

„Wydaje się, że ‚Death Magnetic’ stanowiło odskocznię – wprowadzenie do tego, co mamy teraz … z tego właśnie powodu jestem podekscytowany: thrashowy element powrócił do gry.”

Dodał, że „fani powinni dostać nowy album około przyszłego roku”.

robert trujillo metallica

1 Comment Robert Trujillo: W 2014r. Metallica w pełni skupi się na muzyce… „jak szczęście dopisze”

  1. coil

    „thrashowy element” – znając zdolności kompozytorskie Jamesa już się doczekać nie mogę. Tylko czemu tak długo…

    Reply

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *