Pulse Of The Radio, powołując się na słowa samego Roberta Planta donosi, że wspominana niedawno oferta 800 milionów dolarów dla Led Zeppelin za wyruszenie w trasę koncertową była jedynie tabloidową plotką. Muzyk po wyczytaniu w gazetach o rzekomej propozycji określił ją mianem „kompletnej bzdury” i uciął tym samym wszelkie spekulacje na ten temat.

Trzeba przyznać, że tak częsta obecność nazwy grupy we wszelkich mediach bardzo pozytywnie podziała na sprzedaż dwóch nowych wydawnictw – zremasterowanych edycji „Led Zeppelin IV” z 1971 roku oraz „Houses of the Holy” z 1973 roku. Niewątpliwie jeszcze lepszą promocją albumów byłaby trasa koncertowa, jednak bez względu na to, czy za 800 milionów dolarów, czy za inną kwotę Robert Plant nie zamierza w nią pojechać. W wywiadzie dla Pulse Of The Radio wspomniał o swoich ostatnich projektach, mocno zakorzenionych w gatunku zwanym „Americana”, którym poświęca obecnie swoją uwagę.

Nienawidzę tego określenia, ale to brzmi niezwykle młodo. Gdy słucham tego kolejny raz mam wrażenie, że tworzyliśmy tę muzykę bardzo spontanicznie, nie zastanawiając się nad przyszłością. Trafiłem na ludzi, którzy chcieli podążać ze mną w tę samą stronę. Zresztą, nie po raz pierwszy.

RobertPlant

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *