Jak donosi angielski The Mirror, Robert Plant odrzucił opiewającą na 800 milionów dolarów ofertę trasy koncertowej Led Zeppelin. Co ciekawe, jej autorem był Richard Branson, właściciel m. in. wytwórni Virgin Records.

Brytyjczyk jest bowiem ogromnym fanem londyńskiej grupy. Jego propozycja gwarantowała aż 35 koncertów Led Zeppelin w trzech miastach – w Londynie, Berlinie oraz New Jersey. W kontrakcie miałby znaleźć się także zapis, który umożliwiałby zorganizowanie dodatkowych 45 występów na pięciu arenach. Branson postanowił ponadto udostępnić zespołowi swój prywatny samolot, który zostałby należycie przygotowany na trasę zespołu. Miliarder chciał w ten sposób nawiązać do „The Starship”, którym muzycy podróżowali w latach 70.

Robert Plant pozostaje jednak nieugięty. Źródło zbliżone do zespołu donosi:

Próbowano go namówić, ale nie byli w stanie tego zrobić. On już zdecydował, że powrotu Led Zeppelin nie będzie i nie zamierza się z tego wycofywać.

Inna osoba związana z grupą dodaje:

John, Jimmy i Jason podpisali kontrakt od razu. Dla nich decyzja była prosta, ale Robert poprosił o 48 godzin na zastanowienie. Byliśmy w ogromnym szoku, kiedy zadzwonił do nas z negatywną odpowiedzią. Pomysł upadł, bo przecież Led Zeppelin nigdy nie pojechałoby w trasę bez Roberta Planta.

Ostatni występ grupy miał miejsce w 2007 roku, na specjalnie zorganizowanym koncercie w Londynie. Syn oryginalnego perkusisty grupy Jason Bonham, który zagrał wraz z Led Zeppelin mówił wówczas:

W życiu nie potrzebne by mi było nic poza wspólnym graniem z tymi ludźmi. Jeśli tylko Robert, Jimmy i John zdecydowaliby się na ruszenie w trasę i chcieli zabrać mnie ze sobą, nie zastanawiałbym się ani chwili. Wszystko zależy od nich. Prawdę mówiąc, gdyby ktoś rok temu spytał mnie, czy w 2007 Led Zeppelin zagra choćby jeden koncert, odpowiedziałbym mu „nie ma takiej opcji”.

A jednak się udało.

Wideo z koncertu Celebration Day:

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *