23 lata od wydania ostatniej płyty i 19 miesięcy po tragicznej śmieci gitarzysty Mike’a Scaccia, weterani thrash metalu z Dallas, zespół Rigor Mortis ogłosił wydanie swojego czwartego, ostatniego studyjnego albumu. „Slaves To The Grave”, bo tak nazywać się będzie nowy krążek, pojawi się na sklepowych półkach 7 października, a wydany zostanie przez Rigor Mortis Records.

Na płycie usłyszymy oryginalny, pierwszy skład zespołu – Mike’a Scaccia na gitarze, Casey’a Orra na basie, Hardena Harrisona na perkusji oraz wokalistę Bruce’a Corbitta. „Slaves To The Grave” nagrana została prawie rok przed śmiercią Scaccia (gitarzysta zmarł 23 grudnia 2012 roku na zwał serca podczas występu na scenie) i miała zwiastować długo wyczekiwany powrót zespołu.

Po tym, jak żadna z wytwórni nie chciała wydać albumu Rigor Mortis (wiadome było, że zespół nie będzie koncertował i nie wyda kolejnej płyty) muzycy zdecydowali, że sami zajmą się jej wydaniem. Z braku funduszy rozpoczęli kampanię na crowdfundingowej stronie Indiegogo. Z pomocą muzykom przyszli także znajomi, którzy zmiksowali materiał oraz stworzyli okładkę albumu. Zespół zdecydował się także dodać do wydawnictwa DVD z materiałem behind-the-scene oraz wydać płytę również winylu.

„Slaves To The Grave” zawierać będzie:

01. Poltergeist (6:05)
02. Rain of Ruin (4:21)
03. Flesh for Flies (3:39)
04. The Infected (3:51)
05. Blood Bath (6:36)
06. Ancient Horror (3:27)
07. Fragrance of Corpse (3:13)
08. Curse of the Draugr (3:34)
09. Sacramentum Gladiatorum /
10. Lududs Magnus (13:56)

rigormortisslavescd

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *