Brytyjski Metal Hammer przeprowadził niedawno wywiad z gitarzystą Rammsteina, Richardem Z. Kruspe. Muzyk mówił dużo o przyszłości zespołu, jego aktualnym statusie i zdradził plany wydania DVD. Przypominamy, że mija już 5 lat od ostatniego albumu Rammsteina, ,,Liebe Ist Für Alle Da”. Najciekawsze wypowiedzi Richarda tłumaczymy poniżej:

Myślę, że Rammstein jest jedną z tych rzeczy, które nigdy się nie skończą. W tych rzeczach chodzi o to, że one same rozwijają swoją chemię i dostarczają sobie energii. Myślę, że nawet gdybyśmy powiedzieli, że to koniec, to tak naprawdę nigdy by on nie nastąpił. Jeśli pytasz mnie więc, czy pracujemy nad czymś aktualnie, to odpowiedź jest taka, że bierzemy sobie wolne.

Gitarzysta kontynuuje:

Spotkaliśmy się kilka miesięcy temu i rozmawialiśmy. Zawsze spotykamy się raz na rok, aby zobaczyć, jak mają się inni. Zdecydowaliśmy się nie robić nic na chwilę obecną, więc spotkamy się ponownie w przyszłym roku. Mimo tego mamy tak wiele rzeczy, które są w trakcie prac i które zamierzamy zrobić… Mamy koncertowe DVD, które ma się ukazać, mamy kolejne DVD i jeszcze inne… Mamy aktualnie bardzo dużo koncertowych DVD, nad którymi musimy pracować.

Jedną z dobrych zmian w przemyśle muzycznym jest to, że nie musisz nagrywać płyty co roku – to nie jest konieczne. Myślę, że wielu ludzi, których tak robiło, wydawało albumy, które nie były zbyt dobre. Lubię to, że możemy zrobić sobie przerwę. Myślę, że jeszcze powrócimy. Uwielbiam koncertowanie z Rammsteinem, więc jeśli ktoś będzie miał wizje następnej płyty, to wtedy nagramy kolejny krążek.

Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej:

Richard Z. Kruspe: Rammstein bierze wolne i ma w planach DVD

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *