10 lat – tyle najwyraźniej będą w sumie musieli czekać fani Rammstein na następcę wydanego w 2009 r. albumu „Liebe ist für alle da”. W wywiadzie dla Musicradar Paul Lenders, gitarzysta grupy, tak powiedział o nadchodzącej płycie zespołu:

W tej chwili wygląda na to, że nowy album ukaże się na wiosnę, a dotąd głównie graliśmy razem w kółeczku, wszyscy w jednym pomieszczeniu. Wszyscy siadamy też do miksu przy konsolecie, do której wpinam swój (multiefekt) PL1 bezpośrednio. Tak samo niektórzy pozostali – nasz perkusista ma elektryczne bębny, więc używaliśmy ich do zgrania ze sobą niektórych pomysłów.

To nie jest pre-produkcja na zasadzie, że każdy robi coś sam; to bardziej wspólna rzecz. Tak nam się podobało brzmienie tego, że postanowiliśmy nagrać album jako zespół całościowo raczej niż jako grupka kolesi grających osobno.

Zobaczymy, jak to wyjdzie na płycie, ale zasadniczą ideą jest to, byście usłyszeli grający razem zespół… można powiedzieć, że inspiracją jest nasze brzmienie na żywo. Dokładnie to chcemy osiągnąć. PL1 naprawdę mi w tym pomógł, bo ma każdy dźwięk, którego potrzebuję.

 

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *