Brian May i Roger Taylor przyznali, że do Queen bardziej pasuje finalista ósmej edycji „American Idol” – Adam Lambert, z którym obecnie współpracują, niż legendarny rockowy wokalista Paul Rodgers, z którym koncertowali w 2008 roku.

Taylor powiedział dziennikarzom Toronto Sun:

Paul ma jeden ze wspanialszych rockowych głosów, jednak jest on bardziej bluesowo i soulowo zorientowany. Z całym szacunkiem dla Paula muszę przyznać, że Adam bardziej pasuje do naszego materiału i o ile świetnie nam się grało na trasie z Paulem, myślę, że Adam też czuje się u nas bardziej jak w domu.

Brian May dodaje, że niesamowita skala głosu i ekstrawagancki sceniczny wygląd Lamberta bardziej współgrają z oryginalnym wizerunkiem Freddiego Mercury’ego. Jednak podkreślał, że współpraca z Paulem dobrze się układała:

Bez wątpienia dobrze się nam grało z Paulem, rozszerzyło to w pewnym sensie naszą grę i było ze wszystkich stron dobrym doświadczeniem. Jednak Adam jest naprawdę… Jak my, ma wiele dziwnych barw, które możemy wykorzystać w charakterystyczny dla Queen sposób.

Lambert o graniu z Queen:

To jest surrealistyczne. Na przesłuchaniach w „American Idol” wykonywałem ‚Bohemian Rhapsody’, a teraz to dziwne koło zatoczyło krąg i moje marzenia się spełniły. Granie pełnego koncertu podczas pierwszej trasy było zdecydowanie przerażające. Szczególnie myśl, że będę stał przed niezmordowanymi fanami Queen, brał na siebie dużą część repertuaru zespołu i, że zostało mało czasu by wszystko poskładać. A jednak udało się, według mnie wyszło to bardzo, bardzo pięknie.

Trójka muzyków po raz pierwszy dzieliła scenę w maju 2009 roku podczas występu w ramach „American Idol” wykonując „We Are The Champions”. Następnie wystąpili razem w 2011 roku na MTV European Music Awards w Belfaście wykonując podczas finału The Show Must Go On”, „We Will Rock You” i „We Are The Champions”. W 2012 roku Lambert występował razem z Queen podczas europejskiej trasy w tym w Polsce.

Queen: "Lambert bardziej pasuje do nas niż Paul Rodgers"

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *