Wokalista legendarnych TSA spotka się ze swoimi fanami w Krakowie i Warszawie. Okazją ku temu jest autobiografia „Marek Piekarczyk. Zwierzenia kontestatora” napisana razem z dziennikarzem muzycznym Leszkiem Gnoińskim.

plakat spotkań w Krakowie i Warszawie

UWAGA ZMIANA MIEJSCA!

Szanowni Państwo,

Ze względu na zobowiązania Marka Piekarczyka zmuszeni jesteśmy przełożyć jego warszawskie spotkanie, które miało odbyć się w najbliższą sobotę na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane.

Jednocześnie chcielibyśmy bardzo gorąco zaprosić Państwa dzień wcześniej, w piątek 28 listopada, o godzinie 19 do Ursynoteki (wypożyczalnia nr 139), Aleja KEN 21 (wejście od ulicy Karola Borsuka), Warszawa Kabaty.

Bardzo przepraszamy za zmianę.

 

Spotkanie w Krakowie odbędzie się w czwartek 27 listopada w księgarni Matras mieszczącej się przy Rynek 23. Początek o g. 17.30. W Warszawie zapraszamy na Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane do pałacu Kultury i Nauki. Tam, w sobotę 29 listopada o g. 15.30, na stoisku firmy Takt (nr 18-22) będą czekali Marek z Leszkiem, który poprowadzi oba spotkania. W obu miejscach będzie można kupić autobiografię Marka Piekarczyka.

Marek Piekarczyk. Zwierzenia kontestatora” to zaskakującą, wzruszającą i pełną humoru książka o jednym z najważniejszych polskich artystów ostatnich 35 lat.

Bezkompromisowy. Męski. Uczciwy. Totalnie szczery. Taki jest Marek Piekarczyk i jego autobiografia.
Wokalista kultowego TSA wspomina swoich idoli i przyjaciół, wyprowadzkę z domu, szykanowanie przez MO, spełniające się przepowiednie i pełne przygód wędrówki po Polsce. Opisuje również tajniki swojej pracy z uczestnikami The Voice of Poland i zdradza, za co szczególnie ceni koleżanki z jury. To także głośne wyznanie jak ważna jest rodzina, dom, miłość i szacunek dla drugiego człowieka.

Anna Dymna: Gdy myślę o Marku, robi mi się ciepło koło serca i jakoś lżej mi się oddycha, a wszystko wokół jaśnieje. W dzisiejszym rozpędzonym i agresywnym świecie zdołał w sobie zachować to, co najważniejsze – dobroć, naturalność, życzliwość. Jest prawdziwy, szczery i kochany. I znakomicie gotuje! Dobrze, że jest. Dzięki ludziom takim jak on, świat jest lepszym miejscem.

Justyna Steczkowska: Świetny kumpel, człowiek orkiestra i niepokorny wilk o wielkim, dobrym sercu. Kobiety go uwielbiają. Jego życiorys to gotowy scenariusz filmowy.

Piotr Kaczkowski: Pojawił się, rozbłysnął i rozświetlił przekorną paletą wartości. Nieoszlifowany diament, który na szczęście nie dał się wygładzić.

Natalia Sikora: Moje spotkanie z Piekarem to był czysty rock and roll. Dał mi energię, by walczyć w Voice of Poland. Daddy to uosobienie otwartości i prawdziwej klasy. No i tak samo jak ja – lubi ryzyko.

Mateusz Ziółko: Poprzez swój sposób śpiewania, szacunek do ludzi, a także wrażliwość, z jaką odbiera świat, Marek pokazał mi, że prawdziwy rock and roll to nie wóda i dragi, ale wierność ideałom, walka o nie i o zasady, których prawdziwy facet nigdy nie łamie.

www.youtube.com/watch?v=mHV8eP58Fe0

Marek Piekarczyk – wokalista i autor tekstów, ale również aktor. Publicznie występuje od 1969 roku. W latach siedemdziesiątych śpiewał w zespołach Cechy, Biała 21 i Sektor A, ale dopiero dołączenie do TSA w 1981 roku przyniosło mu ogólnopolski rozgłos. Z TSA śpiewa do dziś. Zasłynął niezapomnianą rolą Jezusa w rock-operze Jesus Christ Superstar, z którą występował w całej Polsce, a także w USA i Kanadzie. Przez kilka lat mieszkał w Nowym Jorku, gdzie imał się różnych zajęć (był głównie elektrykiem), ale też koncertował. Po powrocie do kraju uczestniczył między innymi w projekcie Yugopolis i spektaklu Kazania świętokrzyskie, wydał świetnie przyjętą płytę Źródło, a od 2013 roku jest trenerem w popularnym programie The Voice of Poland.

Leszek Gnoiński – dziennikarz, autor książek muzycznych o Kulcie, Myslovitz i Acid Drinkers orazEncyklopedii polskiego rocka, a także reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych o tematyce rockowej, między innymi Historii polskiego rocka i Beats of Freedom – zew wolności.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *