Jak donosi Postmedia News, młody mężczyzna oskarżony o zabójstwo pięciu osób w Calgary (Kanada), we wtorkową noc umieścił na swoim Facebooku tytuł utworu Megadeth ,Dread And The Fugitive Mind’ oraz albumu „The World Needs A Hero” na parę godzin przed zadźganiem niewinnych osób.

Sprawcą jest 23-letni Matthew de Grood, student Uniwersytetu Calgary, syn oficera policji. Został on zaproszony na studenckie przyjęcie, gdzie świętowano ostatni dzień zajęć. Chłopak tuż po przybyciu na miejsce sięgnął po duży nóż i zaczął dźgać swoje ofiary, jedna po drugiej. Czterech mężczyzn i jedna kobieta zmarli w wyniku ataku nożownika. Wśród zamordowanych było dwóch członków lokalnego zespołu, Zackariah And The Prophets. Matthew de Grood zbiegł z miejsca rzezi, ale został ujęty i przewieziony do szpitala przez ugryzienie tropiącego psa.

To nie pierwsza tragedia z twórczością Megadeth w tle. We wrześniu 2006 roku Kimveer Gill, który zabił jednego mężczyznę i ranił dziewiętnaście osób przed popełnieniem samobójstwa, niedługo przed strzelaniną umieścił w sieci jeden ze swoich ulubionych kawałków: ,A Tout Le Monde’ z albumu „Youthanasia”. Do wydarzenia doszło w Dawson College, a ofiarami byli studenci.

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *