Swoją premierę miał właśnie najnowszy singiel zespołu n o c t i zatytułowany Na szklanych orbitach. Do utworu powstał teledysk. „Jest to kawałek bezkompromisowy, zagrany z serducha” – komentuje zespół.

Nad teledyskiem zespół pracował wspólnie ze scenarzystą i reżyserem  Mateuszem Józefowiczem, autorem scenariuszy filmowych i opowiadań, doświadczonym w produkcji, montażu i realizacji dokumentów. Operatorem kamer był Kajetan Pochylski. Obaj panowie od lat związani są, m.in. z zapleczem produkcyjnym Festiwalu Camerimage.

„Wybraliśmy ten utwór z pierwszej naszej sesji studyjnej, jako wizytówkę, tak żeby pokazać słuchaczowi, co robimy, jacy jesteśmy i jaką stylistykę muzyczną będziemy uprawiać – komentuje zespół. – Jest to kawałek bezkompromisowy, zagrany z serducha, o czym może świadczyć chociażby jego długość: prawie 5 minut. Podmiot liryczny to przedstawiciel pokolenia Y, milenials który dojrzał, przeszedł swoją drogę rozwoju duchowego i zaczyna dostrzegać prawdziwy obraz otaczającego go świata. Budzi się do świadomego życia i decydowania o sobie, jest w pełni zdolny do podejmowania dojrzałych wyborów. Przestaje być ludzką plasteliną”.

Niedawno n o c t i udzielił nam wywiadu, w którym zespół więcej opowiada o samym singlu i swoich planach – polecamy.

Zespół n o c t i  to udana próba połączenia kilku żywiołów. Młodości i doświadczenia, przedsiębiorczości z artystycznym chaosem, wyobraźni z pragmatyzmem. Muzyka n o c t i to bardzo niebezpieczne rubieże, na których można spotkać zarówno elementy rocka, alternatywy oraz elektroniki połączonych w melodyjne utwory. Obecnie formacja zakończyła rejestrację materiału na debiutancki album, który promuje singlem Na szklanych orbitach.

 

 

Napisz, co o tym myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *